Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Wideo w tle na Facebooku – wszystko co musisz wiedzieć o cover video!

Wideo w tle na Facebooku
Redakcja 17 grudnia 2020

Prowadzenie profili na Facebooku jest bardzo ważnym elementem działań marketingowych. Dobrze przygotowany profil daje dużo większe szanse na pozyskanie nowych odbiorców. W ostatnim czasie dużą popularność zdobyły krótkie filmy dodawane w profilach oraz postach!

Z artykułu dowiesz się, jak w prosty sposób dodać wideo w tle na Facebooku, a także jakie są wymagania odnośnie wymiarów, długości i formatu. W artykule zamieszczamy również kilka przykładów, jak można wykorzystać cover video na FB. Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu i do wykorzystywania w swojej strategii Social Media wideo w tle.

Spis treści:

Czy każdy może dodać video w tle na FB?

Wideo w tle na Facebooku (cover video) jest funkcją, która pozwala na umieszczenie krótkiego filmiku na górze w profilu – w miejscu, gdzie zazwyczaj umieszczane jest zdjęcie w tle (cover photo). Dostęp do niego ma każdy. Wykorzystanie wideo pozwala na wyróżnienie się marki spośród tysięcy innych profili oraz jest doskonałą metodą na zaprezentowanie jej w ciekawy sposób. Dodany materiał jest odtwarzany za każdym razem kiedy odbiorca wejdzie na dany profil. Dlatego ważne jest, aby dodany materiał zrobił wrażenie na użytkowniku zarówno przy pierwszej wizycie jak i przy kolejnych.

U nas na blogu również: Jak pobrać fakturę z Facebooka?

Jakie wymagania? [Wymiary wideo/długość/format]

Wymiary cover wideo powinny mieć 820 x 462 px – takie zaleca Facebook. Jednak trzeba pamiętać, że na mobile film zostanie przycięty, dlatego najważniejsze treści filmu należy umieścić na środku materiału. Gwarantuje to odpowiednie wyświetlanie się w obu miejscach. Rozmiar w jakim powinny być umieszczone treści wynosi 560 x 315 px.

Optymalna długość trwania wideo to od 20 do 90 sekund. Ważną rzeczą jest, aby wykorzystywać komunikaty tekstowe, ponieważ Facebook domyślenie odtwarza film bez dźwięku. Zalecany format filmów to .MP4 lub .MOV, ale jest możliwość dodania wideo w innym formacie.

Po dodaniu filmu należy zweryfikować, jak wyświetla się na różnych urządzeniach, aby upewnić się, że spełni swoje zadanie.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: W jaki sposób zwiększyć zasięg postów na Facebooku?

Jak dodać wideo w tle na Facebooku? Instrukcja krok po kroku

Przed dodaniem filmu najpierw trzeba umieścić go w bibliotece treści.

 1. W panelu z lewej strony profilu należy wejść w zakładkę ,,Narzędzia do publikowania”:
  Narzędzia do publikowania - Facebook

  Następnie ,,Creator Studio”:

  Creator studio Facebook
 2. Kolejny krok to przejście do ,,biblioteki treści”, która znajduje się po lewej stronie. Po przejściu w nią należy wybrać przycisk znajdujący w prawym górnym rogu ,,prześlij film”.
  Prześlij film - wideo w tle
 3. Podczas przesyłania filmu ważne jest nadanie mu tytułu oraz uzupełnienie informacji. Po uzupełnieniu informacji kolejny krok to kliknięcie przycisku ,,opublikuj”.
  Przesyłanie filmu wideo w tle
 4. Po jego opublikowaniu, należy przejść do profilu na fanpage’u i wybrać przycisk ,,edytuj”, a następnie ,,wybierz spośród filmów”.
  Wybierz spośród filmów - wideo w tle
 5. Po wybraniu filmu należy go dostosować – istnieje możliwość ustawienia filmu, aby odtwarzał się w pętli. W tym celu należy wybrać przycisk ,,automatycznie odtwarzaj w pętli”, który znajduje się na górze dodawanego wideo. Po wykonaniu wszystkich działań związanych z dostosowaniem filmu należy kliknąć w przycisk ,,opublikuj” i wideo jest dodane w tle profilu.
  Automatyczne odtwarzanie w pętli - film na FB

Czy wiesz, Jak utworzyć post 3D na Facebooku?

Przykłady inspirujących cover wideo na Facebooku

Poniżej kilka ciekawych konceptów na wideo w tle. Wybraliśmy kreatywne i nieszablonowe filmy na Facebooku!

 • Salony Agata

Wygląd na Facebooku: kliknij.

 • DUKA

Sprawdź tutaj, jak prezentuje się to wideo w tle na Facebooku.

Podsumowanie

Cover video jest rozwiązaniem, która uatrakcyjnia fanpage marki. Video content przykuwa dużo większą uwagę niż content statyczny, dlatego wykorzystanie tej formy pozwala na lepsze zbudowanie świadomości marki, czy zwiększenie konwersji.

Polecamy wypróbować wideo w tle i angażować użytkownika od razu po jego przejściu na nasz fanpage. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej usługi – odezwij się do nas. Podpowiemy, jakie działania w Internecie sprawdzą się dla Twojego biznesu! Zajmuje się między innymi obsługą profili w Social Media, Facebook Ads oraz Instagram Ads.

Od pewnego czasu w wyniku zmian na Facebooku wielu użytkownikom zniknęła możliwość dodawania cover video na stronie firmowej. Obecnie nie ma informacji, czy ta opcja kiedyś wróci i w jakiej formie się pojawi.