Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Jak dodać zdjęcie na Instagram?

Jak dodać zdjęcie na Instagram?
Ania 19 sierpnia 2019

Jak dodać zdjęcie na Instagram? Możesz to zrobić również z przeglądarki internetowej

Z całą pewnością Instagram, zaraz obok Facebooka to jeden z najbardziej popularnych kanałów komunikacji. Dlatego ten wpis poświęcony jest wszystkim, którzy rozpoczynają swoją przygodę z mediami społecznościowymi. Jeżeli już założyłeś konto na Instagramie, ale nie wiesz jak obsługiwać się tym serwisem społecznościowym, pomożemy Ci sprawnie przejść przez pierwsze kroki w obsłudze – dodawanie zdjęć.

Instagram to przede wszystkim aplikacja mobilna

Docelowo Instagram jest serwisem związanym bezpośrednio z urządzeniami mobilnymi tj. smarfonami i w tym obszarze ma bardzo dobrze rozwiniętą aplikację mobilną. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do użytkowania tej aplikacji w smartfonie, że wiele osób może zaskoczyć fakt, że dodawanie zdjęć na Instagram z komputera jest możliwe. Co więcej, nie jest to bardzo skomplikowany proces i przede wszystkim to równie bezpieczne rozwiązanie oraz często bardzo przydatna alternatywa.

Mimo mocnego skupienia się na wersji mobilnej już od jakiegoś czasu Instagram rozwija wersję w przeglądarce, co wbrew pozorom powinno ucieszyć wielu użytkowników, ponieważ do podziwiania wyjątkowych zdjęć potrzebujemy większej powierzchni niż ekran naszego telefonu.

Jak dodać zdjęcie na Instagram z telefonu?

Dodając zdjęcie z telefonu mamy do wyboru dwie opcje – możesz wgrać zdjęcie bezpośrednio z galerii zdjęć lub zrobić je z poziomu aplikacji. Jednak my zalecamy, aby zrobić zdjęcia za pomocą aparatu w telefonie. Robienie ich z panelu aplikacji może znacząco pogorszyć jakość zdjęć.

Dodawanie zdjęć z aplikacji w kilku krokach:

  • Wchodzimy w aplikację Instagrama;
  • Klikamy w przycisk (+);
  • Po kliknięciu pokaże nam się tak zwana rolka z aparatu, możemy wybrać zdjęcie do opublikowania i zatwierdzić przyciskiem „dalej”.
  • Aplikacja przekierowała nas do możliwości edytowania zdjęcia. Na tym etapie możemy edytować zdjęcie i wybrać odpowiadający nam filtr. Edycja pozwala nam dostosować m.in. jasność i kontrast zdjęcia. Należy według własnych preferencji sprawdzić możliwe opcje.
  • Po skończeniu edycji zdjęcia możesz dodać opis pasujący do zdjęcia, posłużyć się emotikonami oraz dodać hasztagi – klikamy przycisk udostępnij i gotowe.

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera?

Poniżej praktyczne wskazówki jak dodać zdjęcie na Instagram za pomocą jednej z najpopularniejszych przeglądarek — Google Chrome.

  • Otwieramy stronę instagram.com, a następnie logujemy się na nasze konto.
  • W następnej kolejności klikamy prawym przyciskiem myszy na stronie i wybieramy „zbadaj”. Można posłużyć się skrótem Ctrl + Shift + I (Windows) lub Cmd + Opt + I (OS X).
  • W okienku, które pojawiło się po prawej stronie, trzeba wybrać ikonkę urządzenia mobilnego. Dla lepszej widoczności z rozwijanego menu na górze wybieramy przykładowo „Iphone 6/7/8”.
  • Po wybraniu urządzenia wystarczy tylko odświeżyć stronę (F5).

jak dodać zdjęcie na instagrama

Z takim widokiem możemy już korzystać z Instagrama tak, jak z wersji mobilnej, dzięki temu na dole pojawił się pasek z możliwością dodawania zdjęć.

Jak widać, jest to dość prosta metoda otworzenia widoku aplikacji w przeglądarce internetowej. Co warto podkreślić, jest to bardzo bezpieczny sposób. Nie musimy pobierać nieznanego oprogramowania oraz nie podajemy żadnych danych ani haseł. Jedyną ingerencją jest wymuszenie w przeglądarce internetowej widoku wersji mobilnej strony.