Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Jak pobrać fakturę z Google Ads?

Jak pobrać fakturę z Google Ads?
Redakcja 8 września 2020

Początek miesiąca to czas, gdzie dokonuje się raportowania swoich działań na kontach reklamowych oraz rozlicza za wykonane usługi. Jedną z najczęstszych czynności, którą należy wykonać, jest pobranie faktur, aby można było przekazać ją Klientowi, czy zweryfikować opłaty za dokonane usługi. Jak pobrać fakturę z Google Ads za działania reklamowe z poprzedniego miesiąca? To niezwykle proste – wystarczy dosłownie kilka kliknięć, aby tego dokonać. Dzięki temu, można też wysłać ją do Klienta, a także sprawdzić wszelkie informacje dotyczące płatności. Zapraszamy do naszego wpisu, gdzie podpowiemy, jak krok po kroku pobrać fakturę z Google Ads!

Przede wszystkim należy pamiętać, że faktura Google Ads z poprzedniego miesiąca pojawi się w panelu maksymalnie do piątego dnia każdego miesiąca (dni robocze). Aby pobrać fakturę, musimy mieć prawidłowo skonfigurowane konto i płatności. W innym wypadku, konto będzie nieaktywne, a uruchomienie kampanii i reklam nie będzie możliwe. Konto Google Ads jest bardzo intuicyjnie, więc poinformuje nas o takiej ewentualności.

Jak wygenerować fakturę Google Ads?

Aby przejść do odpowiedniej zakładki z dokumentami związanymi z naszym kontem reklamowym, musimy oczywiście być zalogowani, co pozwoli nam wybrać z menu odpowiednią zakładkę.

U góry, pojawi nam się pasek menu, z którego często korzystamy, gdy chcemy sprawdzić ustawienia konta, lub skorzystać chociażby z plannera słów kluczowych.

Przegląd kampanii Google Ads

 • Z paska menu wybieramy > Narzędzia i ustawienia.

Narzędzia i ustawienia Google Ads

 • Następnie po rozwinięciu przechodzimy do zakładki > Płatności, po czym możemy wybrać > Podsumowanie.

Podsumowanie screen

W podsumowaniu znajdziemy informacje o płatnościach na naszym koncie reklamowym, m.in. o saldzie konta, ustawieniach transakcji czy podłączonej karcie, z której pobierane są środki w celu opłacenia działań reklamowych. Warto co jakiś czas zaglądać do tej zakładki, zwłaszcza jeżeli chcemy sprawdzić saldo swojego konta Google Ads.

saldo konta google ads

Jak widzimy po lewej stronie, pojawia się menu, z którego możemy dowolnie korzystać i przeglądać dane, m.in. faktury, transakcje czy formy płatności na koncie.

 • Aby przejść do faktur musimy kliknąć po lewej stronie > Dokumenty.

dokumenty google ads

Po przejściu do zakładki > Dokumenty, znajdziemy dokumenty związane z naszym kontem reklamowym, w tym właśnie faktury VAT, wyciągi lub inne dokumenty rozliczeniowe. Pojawi się również wspomniany już komunikat, że dokumenty rozliczeniowe będą dostępne maksymalnie do 5 dnia roboczego każdego miesiąca.

Google Ads faktura

 • Aby pobrać fakturę z Google Ads musimy mieć wyświetlone > Dokumenty podatkowe i ustawowe.
 • Jeśli chcemy wygenerować fakturę, musimy jedynie wybrać okres, który nas interesuje, kwotę, a następnie kliknąć przycisk > Pobierz.

pobranie faktury Google Ads

Jak widać, pobranie faktury jest niezwykle proste i ogranicza się do kilku kliknięć oraz przejścia w odpowiednie zakładki na koncie.

Jakie dane znajdują się na fakturze Google Ads?

Faktura z działań reklamowych na koncie Google Ads składa się z dwóch stron. Na pierwszej z nich znajdują się poniższe informacje:

 • Dane Google Ireland Limited, adres i identyfikacja VAT.
 • Dane reklamodawcy, na którego został wystawiony dokument.
 • Numer faktury, data faktury (ostatni dzień każdego miesiąca), identyfikator płatności (numer karty, z której pobrano środki).
 • Łączną kwotę wydaną na działania reklamowe, zapisaną w walucie przypisanej do konta. Kwota ta jest zależna od sposobu zasilania konta. W przypadku, gdy dokonuje się tego ręcznie poprzez przelew – na fakturze znajduje się wysokość wykonanej wpłaty. Natomiast, jeśli do konta reklamowego podpięta jest karta płatnicza, wówczas na dokumencie znajduje się wartość pobranych środków z karty w poprzednim miesiącu.
 • Informacyjne dane o łącznej kwocie w przeliczeniu na walutę Euro – €.

Faktura Google

Z kolei na drugiej stronie znajdują się informacje określone jako „Odnotowanie kosztów i podatków” oraz „Odnotowano płatność”.

Płatność google ads

Dane na drugiej stronie faktury mogą różnić się od siebie, względem sposobu rozliczania za usługi reklamowe.

W przypadku, gdy wpłaty na konto Google dokonuje się ręcznie poprzez zwykły przelew, na dokumencie rozliczeniowym znajdą się pozycje:

 • przedpłata za usługę Google Ads, która jest identyczna, jak „Łączna kwota” ze strony pierwszej dokumentu,
 • Google Ads, czyli wartość poniesionych środków na usługi Google Ads,
 • środki z przedpłaty na usługi Google Ads,
 • płatność, czyli transfer środków,
 • płatność: Transfer środków (wskazanie rodzaju i wartości płatności).

W przypadku, gdy do konta Google jest podpięta karta płatnicza w dokumencie rozliczeniowym znajdą się pozycje:

 • opis transakcji,
 • typ karty płatniczej,
 • wysokość płatności zasilonej kartą.

Problemy z pobraniem faktury Google Ads – jak to rozwiązać?

Jeśli chcemy uzyskać więcej informacji o płatnościach na kontach Google Ads, wystarczy, że przejdziemy do strony:

https://support.google.com/google-ads/topic/3119149?hl=pl&ref_topic=3119101

Znajdziemy tam informacje związane np. z fakturami i wyciągami, o których jest mowa w naszym artykule.

Support Google

Z kolei, kiedy napotkamy problem w trakcie zarządzania kontem, czy płatnością, możemy skontaktować się z działem pomocy Google.

Wystarczy, że zejdziemy na sam dół, gdzie wyświetli się możliwość uzyskania dodatkowej pomocy.

Dodatkowa pomoc google ads

kontakt google

Podsumowanie

Wygenerowanie faktury za działania reklamowe Google Ads to bardzo prosta i szybka czynność, z którą nie powinniśmy mieć większych problemów. Ponadto, sam panel jest niezwykle intuicyjny, co umożliwia nam podgląd rozmaitych danych o naszym koncie.

W razie również mamy zawsze możliwość skontaktowania się z działem pomocy, w celu rozwiązania problemu. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni, że poradzimy sobie z obsługą panelu Google Ads, warto zdecydować się na profesjonalną agencję marketingu internetowego, która odpowiednio zarządza kampaniami Google Ads i czuwa nad płatnościami na koncie.