Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Co to jest Black Hat SEO (BHS)?

Black Hat SEO (BHS) jest rodzajem ryzykownej metody pozycjonowania, która narusza wytyczne Google. Celem stosowania Black Hat SEO jest zwiększenie widoczności swojej witryny w bardzo krótkim czasie. Polega między innymi na upychaniu powielanych słów kluczowych, ukrywaniu i duplikowaniu treści, spamowaniu, nadmiernemu linkowaniu i wiele innych podstępnych zachowań.

Rodzaje kar nakładanych przez Google

Konsekwencją stosowania metody Black Hat SEO jest kara od przeglądarki Google, która potrafi usunąć witrynę z indeksu wyszukiwarki na długi czas. Można wyróżnić dwa typy kary, która zostaje nałożona przez nieetyczne i podstępne pozycjonowanie.

Jedną z nich jest kara ręczna, która nakłada pracownik Google i można szybko przywrócić domenę przez usunięcie nieprzyjaznych linków i kontakt z pracownikiem. Drugim rodzajem kary jest kara algorytmiczna, która jest znacznie poważniejsza. Algorytmiczny wymiar kary jest długotrwałym usunięciem witryny z indeksu wyszukiwarki. Ruch na stronie internetowej gwałtownie spada, a przywrócenie strony może nastąpić dopiero po usunięciu wszelkich błędów.

Słownik pojęć marketingowych