Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Co to blog internetowy?

Blog internetowy jest rodzajem internetowego dziennika, który prowadzony jest przez regularne publikowanie tematycznych treści. W zależności od tematyki, grupy odbiorców oraz stylu blogera, blog internetowy przybiera rozmaite formy i stylistykę. Głównym celem prowadzenia bloga jest pozyskanie lojalnej grupy odbiorców, która regularnie śledzić będzie publikowane treści, a także wchodzić w interakcje z blogerem.

Rodzaje bloga internetowego

Osoba, która prowadzi blog internetowy, ma pełną dowolność co do publikowanego materiału. Jednak najczęściej popularnymi formatami są obrazy, artykuły, materiały wideo. Zależnie od publikowanych zawartości, wyróżniamy różne rodzaje bloga internetowego.

  • Mikroblogi – blogi internetowe zawierające krótkie wpisy, które ograniczają się zaledwie do kilku zdań.
  • Linklogi – blogi internetowe zawierające wiele odnośników do innych stron internetowych.
  • Fotoblogi – blogi internetowe, w których najczęstszą formą przekazu są fotografię oraz obrazy. Tego typu blogi często przybierają artystyczną formę, są miejscem ukazania twórczych prac artystów.
  • Wideoblogi – blogi internetowe, w których publikowane materiały przybierają formę wideo. Mogą być to różnego rodzaju wypowiedzi, opowieści, porady czy nagrania z życia codziennego.

Słownik pojęć marketingowych