Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Pozycjonowanie Holandia

Zwiększymy widoczność Twojej strony w Holandii Sprawdź ofertę

Pozycjonowanie stron internetowych w Holandii – od czego zacząć?

Holandia to niewielki kraj, ale z dużym potencjałem. Obecnie znajdziemy tam wiele firm oraz przedsiębiorstw, które zajmują się przeróżnymi sektorami oraz branżami. Czy warto zatem zdecydować się na promocję swojego biznesu właśnie w Holandii? Jakie są korzyści tego rozwiązania? O wszystkim najważniejszych informacjach oraz aspektach dowiesz się, czytając nasz poniższy artykuł.

Holandia to obecnie jedno z popularnych obieranych kierunków przez Polaków. Wszystko to za sprawą rozwiniętego rynku oraz handlu internetowego. Ponadto duża ilość osób chętnie podejmuje pracę właśnie w tym kraju lub udaje się do niego w celach turystycznych. Holandia zachęca do siebie wiele branż – mowa o ogrodnictwie, produkcji, budownictwie, IT, czy sektorach związanych z elektroniką oraz turystyką. Nic zatem dziwnego, że można odnotować silny wzrost popularności holenderskiego rynku związanego z Internetem. Świadczyć o tym może fakt, że Holendrzy czynnie wyszukują produkty oraz usługi online, a także często dokonują zakupów bez wychodzenia z domu. Jest to dla nich nie tylko opłacalne, ale i wygodne.

Media społecznościowe w Holandii

W Holandii niezwykle popularne są media społecznościowe od praktycznie kilkunastu lat. To jedna z głównych aktywności, jaką podejmują Holendrzy w Internecie. Dlatego zainteresowanie mediami społecznościowymi może korzystnie wpłynąć na proces wspomagania pozycjonowania stron internetowych.

Przeważająca ilość mieszkańców Holandii korzysta z kanałów społecznościowych, a do najliczniejszych z nich można zaliczyć osoby, które najczęściej wybierają portal, jakim jest Facebook. Dlatego ważne jest zwiększenie widoczności swojej firmy na tego typu portalach oraz kanałach, co wspomoże pozycjonowanie naszej witryny. Osoby, które korzystają z Facebooka, oczywiście mają również dostęp do Internetu i chętnie korzystają z jego możliwości – mowa oczywiście o zakupach online czy szukania produktów oraz usług właśnie w sieci. Ponadto Holendrzy korzystają czynnie z Twittera, Instagrama czy LinkedIna.

Gdzie dobrze być widocznym w Holandii?

Nie tylko media społecznościowe spowodują, że będziemy bardziej widoczni oraz rozpoznawalni w siec. Aby dotrzeć do większej grupy odbiorców i potencjalnych klientów należy zadbać także o obecność na różnych portalach oraz o odpowiednią widoczność w popularnych wyszukiwarkach, używanych w Holandii.

Oczywiście najczęściej korzysta się z Google, a zaraz za nim daleko plasują się Bing oraz Yahoo!. Powinniśmy zatem skupić się na wyszukiwarce, która jest najpopularniejsza, aby móc wówczas dotrzeć do większej grupy osób, które mogłyby być zainteresowane naszymi produktami oraz usługami, co spowoduje znaczący rozwój naszego biznesu. Jeśli chcemy sprawdzić, które ze stron cieszą się popularnością w danym kraju, należy posłużyć się narzędziami, które monitorują ruch na naszej stronie i tworzą odpowiednie rankingi. Oto kilka z nich:

 • Google Netherlands – jeśli chcesz, aby Twoja strona pojawiła się w lokalnych wynikach wyszukiwani, należy być widocznym, m.in. w Google Business.
 • Yelp – pozwala ocenić nie tylko promowanie biznesu, ale również zwraca uwagę na stały kontakt z klientem i monitorowanie ich opinii.
 • Marktplaats – największa strona ogłoszeniowa w Holandii. Portal cieszy się dużą aktywnością wśród różnych grup użytkowników.
 • FourSquare – strona zawiera rekomendacje miejsc, które warto odwiedzać, a są zlokalizowane blisko, np. kina, teatr, muzea itp.
 • Telefoonboek – strona jest książką telefoniczną dla firm. Obecność na stronie wiąże się z obecnością innych podobnych witryn, co umożliwia nam zwiększenie liczby linków do naszej strony.
 • Expatica Netherlands – witryna umożliwia dokonanie zakupu nieruchomości czy zorientowaniu się w lokalnych wydarzeniach. Pod względem SEO mamy tam możliwość dodania firmy do bezpłatnego katalogu.
 • B9 – bezpłatny, ręcznie edytowany katalog. Zawiera informacje o firmie oraz pokazuje lokalizację na mapie Google.
 • Markt – skierowany na firmy, które mają swoje siedziby na terenie Holandii oraz pokrewnych państw.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przede wszystkim istotną kwestią, której nie poruszyliśmy do tej pory, jest język. Oczywiście większość mieszkańców Holandii używa niderlandzkiego, ale również posługuje się angielskim i to praktycznie około 90% społeczeństwa. Pozycjonowanie w Holandii mimo to nie różni się od tego w Polsce ze względu na dominację takiej samej wyszukiwarki. To zdecydowanie ułatwienie dla tych, którzy chcą zastosować niektóre działania oraz wymogi przez tego giganta. Oczywiście warto postawić na odpowiednio optymalizację swojej strony pod kątem technicznych wymagań wyszukiwarki, aby witryna była przyjazna zarówno dla użytkownika, jak i robotów wyszukiwarki. Pamiętajmy także, że istotną kwestią, że odpowiednie przygotowanie strony na urządzenia mobilne.

Bez wątpienia podjęcie działań związanych z pozycjonowaniem stron w Holandii się opłaca ze względu na dużą różnorodność branż, które są popularne właśnie w tym kraju. Ponadto mamy szansę dotrzeć również do polskich użytkowników, którzy stanowią sporą społeczność w krajach zachodnich. Spowodowuje to szybsze dotarcie do nowych odbiorców i rozwój własnego biznesu w Internecie.

Proces pozycjonowania Twojej strony:

 1. Ustalenie celu biznesowego

  Dla nas liczy się indywidualne podejście do każdego klienta. Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do Twojej działalności i Twoich potrzeb. Poprzez wnikliwą rozmowę o Twoich celach zweryfikujemy, do jakich klientów kierowane są Twoje produkty lub usługi. Dzięki temu, dobierzemy trafne i wyszukiwane słowa kluczowe.

 2. Dobór słów kluczowych

  Dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych, Twoja firma zacznie być wyszukiwana na konkretne frazy, a co za tym idzie – kojarzona z konkretną branżą. Dzięki temu, osoba, która odwiedzi Twoją stronę internetową nie będzie przypadkowym internautą, lecz potencjalnym klientem.

 3. Estymacja ruchu

  Przygotowujemy estymację wzrostu ruchu na wybrane słowa kluczowe. Arkusz zawiera rozkład przyrostu ruchu w przedziale dwunastu najbliższych miesięcy, ujmując sezonowość fraz Twojej branży.

 4. Analiza konkurencji

  Aby jak najlepiej wybrać frazy kluczowe, kompleksowo przeanalizujemy środowisko konkurencyjne dla wybranej grupy słów. Dzięki temu, unikniemy pozycjonowania na słowa kluczowe o dużej konkurencji, wybierzemy unikatowe i takie, które przyczynią się do wzrostu wyszukiwania Twojej firmy. Naszym celem jest optymalizacja strony oraz ustalenie strategii link buildingu.

 5. Audyt SEO

  Przy użyciu profesjonalnych narzędzi, przeprowadzimy szczegółową weryfikację Twojej strony pod kątem SEO, czyli technicznych wymagań wyszukiwarek internetowych. Weźmiemy pod uwagę kilkadziesiąt czynników on-site oraz off-site. Stworzony plik będzie zawierał listę rekomendacji, które należy wdrożyć na stronie internetowej, aby poprawić jej widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

 6. Optymalizacja strony

  Po szczegółowej konsultacji, w której poinformujemy Cię o proponowanych zmianach oraz po ich zatwierdzeniu, w ramach podpisanej umowy nasz zespół programistów wdroży zmiany, które wynikły z Audytu SEO. Dzięki temu, Twoja strona zostanie zoptymalizowana, a wszystkie negatywne czynniki wpływające na jej widoczność – wyeliminowane.

 7. Budowa contentu

  W ramach usługi pozycjonowania, stworzymy dla Ciebie unikatowy i rozbudowany content, dzięki któremu Twoja strona będzie uważana przez wyszukiwarkę za wartościową. Zwiększy to również opinię o Twojej firmie potencjalnych klientów i wpłynie pozytywnie na wizerunek marki.

 8. Link building

  Zajmiemy się pozyskiwaniem wartościowych i tematycznych linków, kierujących do Twojej strony ze zdywersyfikowanych źródeł, takich jak: artykuły sponsorowane, dedykowane stron zapleczowe, fora internetowe, wpisy gościnne, serwisy opiniotwórcze itp. Pozwoli to na rozpowszechnienie Twojej marki w Internecie ponieważ im więcej takich linków, tym wyższa wartość „w oczach” wyszukiwarki.

 9. Monitoring & raportowanie

  Będziemy nieustannie udostępniać Ci wgląd do monitoringu pozycji fraz, biorąc pod uwagę ich sezonowość. Na początku każdego miesiąca otrzymasz wartościowy raport SEO w którym znajdzie się: porównanie przyrostu ruchu dla miesiąca poprzedniego do obecnego, omówienie zrealizowanych działań, lista pozyskanych linków, które są Twoją własnością oraz informacja o strategii na kolejny miesiąc. Dzięki temu, zyskasz możliwość monitorowania naszych działań na bieżąco.

 10. Ciągła analiza i rozwój Twojej strony

  Dzięki nieustannej analizie zapytań Twoich klientów wpisywanych w wyszukiwarkę, możemy ciągle dopasowywać się do trendów i ustalać nowe, popularne frazy kluczowe, zwiększając tym samym widoczność Twojej firmy. Pamiętaj, że łączy nas wspólny cel, jakim jest nieustanna poprawa pozycji Twojej działalności w Internecie.

W ramach usług pozycjonowania otrzymasz:

indywidualna oferta
Indywidualną ofertę

Nasz specjalista przygotuje dla Ciebie spersonifikowaną ofertę, w oparciu o potrzeby Twojej firmy. Nie tylko przedstawi Ci proponowane zmiany i działania na rzecz pozycjonowania, ale również zajmie się ich wdrożeniem, obserwacją i błyskawicznym działaniem w przypadku zmiany algorytmu.

ocena skutecznosci
Ocenę SEO

Twoja witryna zostanie przeanalizowana pod kątem podstawowych czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie. Specjalista SEO zweryfikuje obecne działania marketingowe, oraz sprawdzi widoczność Twojej witryny na słowa kluczowe, ujęte w ofercie.

profesjonalna strategia
Profesjonalnie obraną strategię

Chcemy, by oferowana kampania była możliwie jak najskuteczniejszą metodą, na wzrost ruchu na Twojej witrynie. W oparciu o najczęściej wyszukiwane i trafne frazy przygotujemy strategię, która będzie dążyć do skalowania Twojego biznesu.

dedykowany specjalista
Wsparcie dedykowanych specjalistów

Nasi specjaliści SEO oraz Brand Menager będą opiekowali się Twoją kampanią, dzięki czemu zyskasz szansę na natychmiastową reakcję w przypadku zmiany algorytmu oraz możliwość konsultacji i omówienia bieżących działań.

monioring pozycji
Stały monitoring pozycji

Cenimy sobie Twoją satysfakcję z przeprowadzanych działań, dlatego gwarantujemy dostęp do monitorowania pozycji Twoich słów kluczowych. Wyniki będziesz mógł w każdej chwili omówić na bieżąco z naszymi specjalistami.

raport seo
Comiesięczne raporty SEO

Na początku każdego miesiąca otrzymasz raport SEO z przeprowadzonych prac, statystyk ruchu oraz listy pozyskanych linków. Dzięki temu, będziesz miał możliwość omówienia z nami rezultatów kampanii i konsultowania wszelkich kwestii związanych z naszą strategią.

natychmiastowy efekt
Zaplanowane efekty

Każda kampania ma swój cel – dlatego też, po ustaleniu ostatecznej grupy słów kluczowych estymujemy przyrosty ruchu.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu?

wzrost widocznosci
1. Wzrost widoczności na frazy lokalne powiązane z państwem Holandia

Lokalni internauci są kluczem do wzrostu widoczności Twojej strony internetowej. Poprzez starannie dobrane frazy lokalne, powiązane zarówno z miastem jak i Twoją działalnością masz szansę na pozyskanie nowych klientów wśród miejscowej społeczności.

wzrost ruchu organicznego
2. Przyrost ruchu organicznego

Stawiając na trafne i wyszukiwane słowa kluczowe, wzrośnie liczba odwiedzin Twojej witryny. Dzięki temu, generowany ruch wpłynie na pozycjonowanie strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

potencjalni klienci
3. Dotarcie do potencjalnych lokalnych klientów

Zwiększony ruch to analogicznie zwiększona widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Dzięki temu zyskasz szansę na dotarcie do większego grona potencjalnych klientów.

przewaga nad konkurencja
4. Przewaga nad konkurencją w Twojej okolicy

Poprzez starannie dobraną strategię, która przełoży się na wyższym pozycjonowaniu Twojej firmy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, zyskasz przewagę nad konkurencją w Twojej okolicy. Dzięki temu lokalni klienci będą chętniej korzystać z Twoich usług.

zwiekszenie rozpoznawalnosci
5. Zwiększenie rozpoznawalności w Twojej okolicy

Zwiększenie widoczności Twojej firmy, oraz powiązanie ją z konkretnymi frazami sprawi, że Twoja firma zacznie być rozpoznawalna na rynku. To bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia liczby potencjalnych klientów.

zwiekszenie zyskow
6. Wzrost zysków

Rosnący ruch organiczny bezpośrednio przełoży się także na wzrost zysków Twojego biznesu. Finalnie, zwiększone przychody Twojej firmy przewyższą koszty przeznaczone na pozycjonowanie.

Zobacz, jak może wzrosnąć ruch na Twojej stronie!

Ruch z SEO Ruch bez SEO
Przeciągnij suwak by poznać efekty pozycjonowania

Obsługujemy systemy

magento
wordpress
iaishop
prestashop
woocomerce
shoper
2click-shop
comarch
redcart
opencart
oscomerce
shopify
shoplo
sote
virtuemart
zenart
cmsmadesimple
conrete5
contao
ddnn
drupal
ee
joomla
modx
quick
textpattern
typo
umbraco
Referencje

Opinie naszych Klientów

Współpraca z AdVIST przebiega profesjonalnie i jednocześnie po partnersku. W skrócie: wysoka komunikatywność i elastyczne podejście, żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Polecam!

Elżbieta Goś Specjalista ds. Marketingu Kiwi Marketing

Po kilkuletniej współpracy mogę napisać POLECAM. Pełna opieka nad stroną i top 10 w kilku frazach. Dodatkowo w gratisie rzetelność, terminowość i partnerskie relacje. Grupa Advist to profesjonalizm i dbałość o wizerunek klienta zlecającego usługę.

Agnieszka Krych Właściciel JOT-KA

Szczerze polecam ! Dzięki współpracy z AdVist uwierzyłem w potencjał sprzedaży internetowej.

Paweł Brochocki Prezes Zarządu Questo Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że trafiliśmy na agencję AdVIST. Podejście do klienta, zaangażowanie zespołu i realizacja założonego celu w punkt. Bardzo polecam

Izabela Calka Marketing Specjalist Kangu Jump

Od dawna współpracuje z tą firmą. W chwili gdy zdecydowałem się na pozycjonowanie swojej strony – telefon w sprawie zleceń zaczął dzwonić o wiele częściej, znacznie więcej osób trafiało na stronę dzięki czemu zyskałem więcej zadowolonych klientów. Serdecznie polecam.

Łukasz Kłoczkowski Właściciel Rhinocar

Firma AdVIST świadczy kompleksowe usługi marketingu Internetowego, z których jesteśmy bardzo zadowoleni.

Przemysław Frączek Specjalista ds. Marketingu Nad Stawkiem INVEST

Współpracujemy z Firmą AdVIST od samego początku i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pozycjonowania. Możemy gorąco polecić wszystkie ich usługi! Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta.

Sylwia i Leszek Matusiewicz Właściciele Leander

Korzystam z usług pozycjonowania przez firmę AdVIST i jestem wyjątkowo zadowolona z ich skuteczności. Każdy, kto szuka doradcy podatkowego lub biura rachunkowego ma możliwość zapoznać się z nasza ofertą.

Eliza Krzywicka Właścicielka Eliza Krzywicka Biuro Rachunkowe

Mogę z czystym sumieniem polecić agencję AdVIST. Znacznie zwiększyli widoczność mojej witryny dzięki pozycjonowaniu. Bardzo ciekawe podejście, wewnętrzny zespół programistów wdraża konieczne zmiany na stronie, a ja mogę zaoszczędzić fundusze i nie szukać dodatkowej agencji IT.

Jacek Łakomiec Właściciel PHU Bianex

Bardzo profesjonalni! Polecamy!

Marek Mrozowski Właściciel Smartcams Polska

Sprawnie i profesjonalnie. Polecam usługodawcę

Mariusz Lipski Współwłaściciel Time2moto

Zainteresowała Cię nasza oferta?

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ