Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Pozycjonowanie stron Wielka Brytania

Zwiększymy widoczność Twojej strony w Wielkiej Brytanii Sprawdź ofertę

Czy warto pozycjonować stronę internetową w Wielkiej Brytanii?

Chcesz dowiedzieć się, na czym polega pozycjonowanie stron w Wielkiej Brytanii? Zastanawiasz się, czym różnią się działania SEO, porównując je z naszym rynkiem? Poznaj wszystkie najważniejsze informacje związane z pozycjonowaniem stron w Wielkiej Brytanii. Sprawdź również, jakie są korzyści oraz zalety tego rozwiązania.

Marketing internetowy ma to do siebie, że nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Oznacza to, że możemy działać z nim zarówno w Polsce, jak i na rynku zagranicznym, promując swoją stronę internetową. Daje to dużo możliwości – nawet dla niewielkich firm, które chcą zwiększyć swój zasięg oraz zdobyć nowe grono odbiorców. Lokalizacja jednak wbrew pozorom jest niezwykle ważna z punktu widzenia korzystania z wyszukiwarek internetowych, mających niekiedy swoje lokalne wersje. Każda z nich stawia pewne wymagania, co przekłada się na wyniki naszego pozycjonowania w Wielkiej Brytanii. Co zatem należy wiedzieć, chcąc wejść na angielski rynek w UK?

Z jakich wyszukiwarek korzystają użytkownicy w Wielkiej Brytanii?

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii znacznie chętniej sięgają po wyszukiwarkę internetową Google, korzystając z dedykowanej dla nich wersji – google.co.uk. Bardzo wysoko za kalifornijską wyszukiwarką plasuje się Bing, a następnie Yahoo, których używają zazwyczaj starsi użytkownicy. Obie wyszukiwarki posiadają podobne techniki pozycjonowania i nie są skomplikowane w użytkowniku. Następne przeglądarki jak MSN, DuckDuckGo czy Ask Jeeves odnotowują znacznie mniejsze wyniki i nie są już tak popularne. Nasuwa się zatem oczywisty wniosek, że stronę internetową w Wielkiej Brytanii należy zoptymalizować, aby była przyjazna dla użytkowników i robotów wyszukiwarki w Google. Duży potencjał pozycjonowania mają wspomniane przeglądarki, które plasują się po Google – Bing oraz Yahoo.

Urządzenia mobilne

Jedną z kwestii, o których należy pamiętać, podejmując działania związane z pozycjonowaniem stron w Wielkiej Brytanii, jest popularność urządzeń mobilnych. Obecnie większość zapytań w Google dokonywana jest właśnie za pomocą urządzeń mobilnych. Warto zatem zadbać, aby nasza strona była przyjazna również pod względem wersji mobilnych. Dlatego nasza witryna powinna dobrze działać na różnych platformach mobilnych oraz rodzajach urządzeń. Wszelkie problemy techniczne mogą skutkować szybkim spadkiem o kilka pozycji w wynikach wyszukiwania. W Wielkiej Brytanii znaczna ilość użytkowników to młode osoby, którzy najczęściej korzystają z Internetu, a także niekiedy osoby starsze używają urządzeń mobilnych, podłączając się do sieci. Dlatego tak ważne jest zadbanie o swoją stronę internetową na telefonach.

Pozycjonowanie stron w Wielkiej Brytanii – co należy wiedzieć?

 • Dostosowanie treści na stronie do lokalizacji

Zadbajmy o dostosowanie strefy czasowej, jeśli pokazany zostaje czas na stronie oraz o walutę, w której dokonuje się opłat (gdy oferujemy usługami lub produkty). Należy także zadbać o poprawne informacje dotyczące przesyłki towaru. Poprawnie zoptymalizowana strona musi być dobrze wyświetlana oraz zawierać lokalne adresy, telefony czy pozostałe dane kontaktowe.

 • Język i jego poprawność

Pozycjonowanie w Wielkiej Brytanii wymaga poprawnej znajomości języka angielskiego – najlepiej angielskiego brytyjskiego. To niezwykle ważne nie tylko dla Google, ale również użytkowników, którzy będą korzystać ze strony. Dlatego pamiętajmy o sposobie pisania niektórych słów.

 • Kod źródłowy strony www

To, w jaki sposób zaprojektowana jest nasza strona internetowa, nie jest obojętne. Niewskazane jest użycie skryptów oraz plików cookies w tym samym adresie URL strony, gdzie chcemy wprowadzić możliwość korzystania z alternatywnych wersji językowych.

 • Content – treść na stronie

Skuteczne pozycjonowanie strony opiera się przede wszystkim na utworzeniu poprawnych i jakościowych treści. Nie są to jednak podstawowe działania, gdy mowa o SEO. W przypadku osiągnięcia danej pozycji korzystne jest użycie lokalnego adresu IP naszej strony internetowej, a zatem jest hostowania na serwerze lokalnym. Wyszukiwarki dokonują wówczas geolokalizacji. Hosting pozycjonowanej strony na serwerze lokalnym skraca czas ładowania strony i jej odpowiadanie na zapytania. Zmniejsza się współczynnik odrzuceń, czyli ilość przypadków, gdzie użytkownik rezygnuje z przeglądania strony.

 • Domena – krajowa domena najwyższego poziomu, czyli ccTLD

W przypadku pozycjonowania na dany kraj, domena powinna mieć adres obowiązujący w odpowiednim regionie. W Wielkiej Brytanii mamy do czynienia z rozszerzeniem .uk. Znane może być również rozszerzenie .gb, które jest starsze i obecnie się go nie używa. Zaletą korzystania z ccTLD – country-code top-level domain jest przede wszystkim skuteczność. Odpowiednia domena krajowa spowoduje geolokalizowanie naszej witryny na obszarze, którym nam zależy.

 • Linki zewnętrzne

Proces pozycjonowania strony internetowej pod kątem SEO, także w przypadku Wielkiej Brytanii składa się z budowania bazy linków zewnętrznych. Gdy mowa o pozycjonowaniu zagranicznym, istotne, aby pochodziły ze stron lokalnych. Możemy korzystać z katalogów, gdzie jedną z lubianych technik jest dodawanie wpisów do katalogów stron. W Wielkiej Brytanii warto pamiętać, że część z nich jest płatnych.

Pozycjonowanie strony na rynku brytyjskim – czy warto?

Pozycjonowanie strony internetowej w Wielkiej Brytanii to konieczność szczególnie dla tych firm, które planują wejście na rynek UK. Dla nich to szansa na oszczędności ze względu na współpracę z agencją na naszym rynku. Pozycjonowanie na rynku UK polega na opracowaniu treści oraz kodu, aby strona mogła być przyjazna dla użytkowników oraz robotów wyszukiwarki. Składają się na to również domena ccTLD, adres IP, poprawność językowa contentu czy baza linków zewnętrznych. Planowanie strategii SEO jest niezbędną czynnością w całym procesie projektowania witryny. Z pewnością warto powierzyć działania związane z pozycjonowaniem agencji, aby mogła zająć się kompleksowo SEO na terenie Wielkiej Brytanii.

Proces pozycjonowania Twojej strony:

 1. Ustalenie celu biznesowego

  Dla nas liczy się indywidualne podejście do każdego klienta. Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do Twojej działalności i Twoich potrzeb. Poprzez wnikliwą rozmowę o Twoich celach zweryfikujemy, do jakich klientów kierowane są Twoje produkty lub usługi. Dzięki temu, dobierzemy trafne i wyszukiwane słowa kluczowe.

 2. Dobór słów kluczowych

  Dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych, Twoja firma zacznie być wyszukiwana na konkretne frazy, a co za tym idzie – kojarzona z konkretną branżą. Dzięki temu, osoba, która odwiedzi Twoją stronę internetową nie będzie przypadkowym internautą, lecz potencjalnym klientem.

 3. Estymacja ruchu

  Przygotowujemy estymację wzrostu ruchu na wybrane słowa kluczowe. Arkusz zawiera rozkład przyrostu ruchu w przedziale dwunastu najbliższych miesięcy, ujmując sezonowość fraz Twojej branży.

 4. Analiza konkurencji

  Aby jak najlepiej wybrać frazy kluczowe, kompleksowo przeanalizujemy środowisko konkurencyjne dla wybranej grupy słów. Dzięki temu, unikniemy pozycjonowania na słowa kluczowe o dużej konkurencji, wybierzemy unikatowe i takie, które przyczynią się do wzrostu wyszukiwania Twojej firmy. Naszym celem jest optymalizacja strony oraz ustalenie strategii link buildingu.

 5. Audyt SEO

  Przy użyciu profesjonalnych narzędzi, przeprowadzimy szczegółową weryfikację Twojej strony pod kątem SEO, czyli technicznych wymagań wyszukiwarek internetowych. Weźmiemy pod uwagę kilkadziesiąt czynników on-site oraz off-site. Stworzony plik będzie zawierał listę rekomendacji, które należy wdrożyć na stronie internetowej, aby poprawić jej widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

 6. Optymalizacja strony

  Po szczegółowej konsultacji, w której poinformujemy Cię o proponowanych zmianach oraz po ich zatwierdzeniu, w ramach podpisanej umowy nasz zespół programistów wdroży zmiany, które wynikły z Audytu SEO. Dzięki temu, Twoja strona zostanie zoptymalizowana, a wszystkie negatywne czynniki wpływające na jej widoczność – wyeliminowane.

 7. Budowa contentu

  W ramach usługi pozycjonowania, stworzymy dla Ciebie unikatowy i rozbudowany content, dzięki któremu Twoja strona będzie uważana przez wyszukiwarkę za wartościową. Zwiększy to również opinię o Twojej firmie potencjalnych klientów i wpłynie pozytywnie na wizerunek marki.

 8. Link building

  Zajmiemy się pozyskiwaniem wartościowych i tematycznych linków, kierujących do Twojej strony ze zdywersyfikowanych źródeł, takich jak: artykuły sponsorowane, dedykowane stron zapleczowe, fora internetowe, wpisy gościnne, serwisy opiniotwórcze itp. Pozwoli to na rozpowszechnienie Twojej marki w Internecie ponieważ im więcej takich linków, tym wyższa wartość „w oczach” wyszukiwarki.

 9. Monitoring & raportowanie

  Będziemy nieustannie udostępniać Ci wgląd do monitoringu pozycji fraz, biorąc pod uwagę ich sezonowość. Na początku każdego miesiąca otrzymasz wartościowy raport SEO w którym znajdzie się: porównanie przyrostu ruchu dla miesiąca poprzedniego do obecnego, omówienie zrealizowanych działań, lista pozyskanych linków, które są Twoją własnością oraz informacja o strategii na kolejny miesiąc. Dzięki temu, zyskasz możliwość monitorowania naszych działań na bieżąco.

 10. Ciągła analiza i rozwój Twojej strony

  Dzięki nieustannej analizie zapytań Twoich klientów wpisywanych w wyszukiwarkę, możemy ciągle dopasowywać się do trendów i ustalać nowe, popularne frazy kluczowe, zwiększając tym samym widoczność Twojej firmy. Pamiętaj, że łączy nas wspólny cel, jakim jest nieustanna poprawa pozycji Twojej działalności w Internecie.

Popularne wyszukiwarki - Wielka Brytania

pozycjonowanie w Google Google - 89,79%
pozycjonowanie w Bing Bing - 6,03%
pozycjonowanie w Yahoo Yahoo - 2,98%
pozycjonowanie w MSN MSN - 0,56%
pozycjonowanie w DuckDuckGo DuckDuckGo - 0,44%

W ramach usług pozycjonowania otrzymasz:

indywidualna oferta
Indywidualną ofertę

Nasz specjalista przygotuje dla Ciebie spersonifikowaną ofertę, w oparciu o potrzeby Twojej firmy. Nie tylko przedstawi Ci proponowane zmiany i działania na rzecz pozycjonowania, ale również zajmie się ich wdrożeniem, obserwacją i błyskawicznym działaniem w przypadku zmiany algorytmu.

ocena skutecznosci
Ocenę SEO

Twoja witryna zostanie przeanalizowana pod kątem podstawowych czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie. Specjalista SEO zweryfikuje obecne działania marketingowe, oraz sprawdzi widoczność Twojej witryny na słowa kluczowe, ujęte w ofercie.

profesjonalna strategia
Profesjonalnie obraną strategię

Chcemy, by oferowana kampania była możliwie jak najskuteczniejszą metodą, na wzrost ruchu na Twojej witrynie. W oparciu o najczęściej wyszukiwane i trafne frazy przygotujemy strategię, która będzie dążyć do skalowania Twojego biznesu.

dedykowany specjalista
Wsparcie dedykowanych specjalistów

Nasi specjaliści SEO oraz Brand Menager będą opiekowali się Twoją kampanią, dzięki czemu zyskasz szansę na natychmiastową reakcję w przypadku zmiany algorytmu oraz możliwość konsultacji i omówienia bieżących działań.

monioring pozycji
Stały monitoring pozycji

Cenimy sobie Twoją satysfakcję z przeprowadzanych działań, dlatego gwarantujemy dostęp do monitorowania pozycji Twoich słów kluczowych. Wyniki będziesz mógł w każdej chwili omówić na bieżąco z naszymi specjalistami.

raport seo
Comiesięczne raporty SEO

Na początku każdego miesiąca otrzymasz raport SEO z przeprowadzonych prac, statystyk ruchu oraz listy pozyskanych linków. Dzięki temu, będziesz miał możliwość omówienia z nami rezultatów kampanii i konsultowania wszelkich kwestii związanych z naszą strategią.

natychmiastowy efekt
Zaplanowane efekty

Każda kampania ma swój cel – dlatego też, po ustaleniu ostatecznej grupy słów kluczowych estymujemy przyrosty ruchu.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu?

wzrost widocznosci
1. Wzrost widoczności na frazy lokalne powiązane z państwem Wielka Brytania

Lokalni internauci są kluczem do wzrostu widoczności Twojej strony internetowej. Poprzez starannie dobrane frazy lokalne, powiązane zarówno z miastem jak i Twoją działalnością masz szansę na pozyskanie nowych klientów wśród miejscowej społeczności.

wzrost ruchu organicznego
2. Przyrost ruchu organicznego

Stawiając na trafne i wyszukiwane słowa kluczowe, wzrośnie liczba odwiedzin Twojej witryny. Dzięki temu, generowany ruch wpłynie na pozycjonowanie strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

potencjalni klienci
3. Dotarcie do potencjalnych lokalnych klientów

Zwiększony ruch to analogicznie zwiększona widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Dzięki temu zyskasz szansę na dotarcie do większego grona potencjalnych klientów.

przewaga nad konkurencja
4. Przewaga nad konkurencją w Twojej okolicy

Poprzez starannie dobraną strategię, która przełoży się na wyższym pozycjonowaniu Twojej firmy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, zyskasz przewagę nad konkurencją w Twojej okolicy. Dzięki temu lokalni klienci będą chętniej korzystać z Twoich usług.

zwiekszenie rozpoznawalnosci
5. Zwiększenie rozpoznawalności w Twojej okolicy

Zwiększenie widoczności Twojej firmy, oraz powiązanie ją z konkretnymi frazami sprawi, że Twoja firma zacznie być rozpoznawalna na rynku. To bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia liczby potencjalnych klientów.

zwiekszenie zyskow
6. Wzrost zysków

Rosnący ruch organiczny bezpośrednio przełoży się także na wzrost zysków Twojego biznesu. Finalnie, zwiększone przychody Twojej firmy przewyższą koszty przeznaczone na pozycjonowanie.

Zobacz, jak może wzrosnąć ruch na Twojej stronie!

Ruch z SEO Ruch bez SEO
Przeciągnij suwak by poznać efekty pozycjonowania

Obsługujemy systemy

magento
wordpress
iaishop
prestashop
woocomerce
shoper
2click-shop
comarch
redcart
opencart
oscomerce
shopify
shoplo
sote
virtuemart
zenart
cmsmadesimple
conrete5
contao
ddnn
drupal
ee
joomla
modx
quick
textpattern
typo
umbraco
Referencje

Opinie naszych Klientów

Współpraca z agencją AdVIST to zdecydowanie pełen profesjonalizm i fantastyczny kontakt. Pracownicy agencji za każdym razem potrafią rozwiać wszelkie wątpliwości i posłużyć fachową poradą.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy i serdecznie polecamy ją innym.

Malwina Ignasiak Junior Product Manager Aflofarm Sprawdź oficjalną referencję

Firma enel-med współpracuje z firmą AdVIST/WebVIST w obszarze kampanii internetowych, a także budowania stron www dla jednej z naszych marek.

Bardzo duże zaangażowanie, terminowość, praca pod presją czasu (dotrzymywanie dead linów) sprawiają, że możemy polecić firmę AdVIST jako solidnego partnera biznesowego.

Sylwia Mach Kierownik ds. online marketingu www.enel.pl Sprawdź oficjalną referencję
sodexo

Od 2020 roku współpracujemy z agencją AdVIST. Współpraca rozpoczęła się od audytu marketing automation, a dziś kompleksowo wspierają Nas w zakresie planowania, wdrażania, a także prowadzenia kampanii na wielu płaszczyznach. Najwyższą wartością tej współpracy są ludzie, wymiana wiedzy i partnerska relacja. Współpraca z AdVist spełni oczekiwania najbardziej wymagających przedsiębiorców.

Radosław Małyska Digital Marketing Manager www.sodexo.pl Sprawdź oficjalną referencję

Agencja AdVIST od czerwca 2019 roku kompleksowo wspiera działania SEO dla serwisu ProfiLingua. Lata współpracy umożliwiły odbudowę, a następnie sukcesywną poprawę pozycji serwisu w wyszukiwarce Google. Agencję AdVIST mogę również zarekomendować w kierunku optymalizacji działań reklamowych w systemie Google Ads – które to również efektywnie generowały dla nas wartościowe dane biznesowe.

Diana Mazurek Dyrektor Marketingu Cyfrowego www.profi-lingua.pl Sprawdź oficjalną referencję

Od 2019 r. organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) w Polsce korzysta
z usług Agencji AdVIST w zakresie prowadzenia i optymalizacji kampanii reklamowych Google
Ads oraz kampanii płatnych YouTube. Działania AdVIST przekładają się na bardzo dobre wyniki
reklamowe. Z przyjemnością mogę zarekomendować współpracę z ww. firmą.

Joanna Ornoch Senior Communications and Marketing Manager www.msc.org Sprawdź oficjalną referencję

Firma ALLboards korzysta z usług Agencji AdVIST w obszarze obsługi SEO dla sklepu polskiego oraz profesjonalnego kreowania wizerunku marki. Z Przyjemnością polecamy usługi agencji AdVIST. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy. Usługi wysokiej jakości, pełna dyspozycyjność oraz szeroki zakres działań to niewątpliwe atuty tej firmy.

Jarosław Prorok i Krzysztof Drozd Head of e-commerce i Commercial Director www.tablice-magnetyczne.com Sprawdź oficjalną referencję

Transparentne zasady współpracy oraz zaangażowanie wychodzące poza obszar standardowego digital marketingu. Kreatywne podejście do rozwiązywania problemów i ich otwartość sprawia, że z czystym sumieniem polecam współpracę z zespołem AdVIST.

Andrzej Miśko Manager www.mrdiagnostic.pl Sprawdź oficjalną referencję

z AdVIST nasza firma współpracuje od 2020 roku.

W tym czasie powierzyliśmy zespołowi kompleksową obsługę naszych firm w internecie. AdVIST jest odpowiedzialny zarówno za stronę główną firmy, sklep internetowy oraz wszelkie akcje związane z promocją, reklamą oraz wizerunkiem w internacie.

Cenimy tą współpracę za profesjonalizm, zaangażowanie oraz podejście do klienta.

Tomasz Szablowski Właściciel www.ekorex.pl Sprawdź oficjalną referencję

Współpraca obejmowała i wciąż obejmuje realizowanie kampanii zgodnie z zaplanowaną wspólnie strategią. Realizacja wszystkich prac przebiegała i przebiega sprawnie, zgodnie z ustalonym harmonogramem, a Pracownicy Wykonawcy wykazują się stosowną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Z pełną satysfakcją rekomendujemy firmę AdVIST.

Marszałek Kazimierz Prezes zarządu www.e-hak24.pl Sprawdź oficjalną referencję

Wcześniej moja firma była obsługiwana przez nierzetelne agencje reklamowe przez co moje zaufanie do tej branży było nadszarpnięte. Po wielu rozmowach i spotkaniach z Panem Norbertem Roczniakiem – przekonałem się do skorzystania z usługi SEO oraz realizacji nowego sklepu internetowego. Działamy nieprzerwanie od 2020 i bez dłuższego namysłu mogę polecić agencję AdVIST.

Jolanta Błach Właścicielka www.czystyklimat.pl Sprawdź oficjalną referencję
rpm studio

Współpracujemy z firmą AdVIST już kilka lat. Pomimo dosyć specyficznej branży, udało nam się wypracować optymalną strategię dla naszych kampanii online. Zdecydowaną zaletą firmy, jest responsywność i wysoka kultura osobista pracowników, a także ciągłe wdrażanie innowacyjnych rozwiązań zarówno w zakresie oferowanych produktów jak i sposobu współpracy.

Sławomir Siedlik Prezes zarządu www.rpm.pl Sprawdź oficjalną referencję

Zainteresowała Cię nasza oferta?

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ