Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Pozycjonowanie Ukraina

Zwiększymy widoczność Twojej strony w Ukrainie Sprawdź ofertę

Pozycjonowanie stron na Ukrainie – jak zwiększyć widoczność swojej witryny?

Interesuje Cię wejście na rynek zagraniczny lub chcesz zdobyć klientów ze Wschodu? Jeśli pragniesz zdobyć nowych odbiorców na Ukrainie to niezbędne będzie wprowadzenie odpowiednich działań związanych z pozycjonowaniem stron w Runecie, czyli rosyjskojęzycznej części Internetu. Jak odpowiednio zwiększyć widoczność swojej witryny?

Yandex – najpopularniejsza wyszukiwarka w Runecie

Jeśli chcemy zoptymalizować i wypozycjonować swoją stronę na Ukrainie to musimy pamiętać o tym, że w rosyjskojęzycznej części Internetu Google nie jest najpopularniejszą wyszukiwarką. Zajmuje ona co prawda drugie miejsce, ale największą wyszukiwarką jest Yandex, dlatego pozycjonowanie właśnie pod nią to niezbędny element wśród firm, które chcą wypromować swój biznes na Wschodzie i w rosyjskojęzycznych krajach. Co ważne, Yandexa nie wykorzystuje się tylko na Ukrainie, ale przede wszystkim w Rosji oraz na Białorusi, czy w Kazachstanie i to właśnie na niej powinniśmy skupić całą swoją uwagę.

Ponadto rosyjskojęzyczna część Internetu to duża liczba użytkowników praktycznie w wielu krajach Wschodnich. Świadczy o tym korzystanie z domen, które się do niej odnoszą, np. .ru, .kz, .md oraz oczywiście .ua.

Wyszukiwanie w przeglądarce Yandex

Mechanizm wyszukiwania w Yandexie jest niezwykle istotny. Wyróżnia się on tym, że:

 • kładzie nacisk na geolokalizację,
 • ma stabilne pozycje – jednak proces pozycjonowania jest dłuższy niż w przypadku kalifornijskiego giganta,
 • skupia uwagę na User Experience, czyli to, ile czasu użytkownik spędza na stronie www,
 • przykłada uwagę na content,
 • uwzględnia również wartości całej strony, a nie tylko podstron.

Czynniki rankingu stron w Yandex

Algorytmy wyszukiwarek szybko się rozwijają, dlatego formuła rankingu bierze coraz więcej czynników pod uwagę. Kilka z nich to:

 • Techniczna optymalizacja strony – to niezbędne aspekt podczas działań SEO. Sprawdzamy, czy witryna spełnia ogólnie wymagania wyszukiwarki Yandex, np. czy robot ma pełny dostęp do treści, by móc przeskanować stronę.
 • Region strony – Yandex oddaje pierwszeństwo stronom, które pochodzącą z tej samej miejscowości.
 • Zawartość tekstowa (content) – priorytet otrzymują strony, które potrafią odpowiedzieć na jak największą liczbę zapytań z ich branży.
 • Komercyjne czynniki rankingu – Yandex stara się wybrać najbardziej zaufane strony. Wśród czynników, które wpływają na to zaufanie, należą: informacje o firmie, podanie cen, rodzaj świadczonych usług (metody płatności, dostawy, zwroty towaru i gwarancji), czy opinie klientów.
 • Behawioralne czynniki – jak użytkownik zachowuje się na stronie, czy wraca oraz czego szuka.

Pozycjonowanie stron internetowych na Ukrainie

Odpowiednio podjęte działania sprawią, że Twoja strona zyska coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Osiągnięcie założonych pozycji oraz ich utrzymanie polega na podjęciu działań operacyjnych związanych z optymalizacją strony internetowej, poprawieniu jej struktury, utworzeniu unikatowych i jakościowych treści oraz link buildingu, czyli pozyskaniu tematycznych odnośników do strony. Należy zatem odpowiednio dopasować stronę, aby mogła być przyjazna dla użytkowników oraz robotów wyszukiwarki.

SEO pozwala na osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania pod frazy kluczowe, które są najważniejszym elementem pozycjonowania na Ukrainie. Słowa kluczowe muszą być oczywiście często wyszukiwane przez użytkowników i silnie związane z Twoim biznesem, aby móc osiągnąć wysoką pozycję znacznie szybciej.

Czy pozycjonowanie stron internetowych na Ukrainie się opłaca?

Pozycjonowanie stron internetowych i działania SEO dopiero rozwijają się na Ukrainie, a większość firm chce przenosić swoją działalność właśnie do Internetu, gdzie jest to wygodny i szybki sposób pozyskania nowych klientów nie tylko w kraju, ale również za granicą. Nic zatem dziwnego, że przedsiębiorcy decydują się na obecność właśnie na tym rynku ze względu na duży potencjał oraz dynamikę rozwoju.

Pozycjonowanie stron na Ukrainie daje przede wszystkim większą widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania oraz zwiększenie świadomości o jej istnieniu wśród klientów. Ponadto masz szansę odnotować przyrost ruchu organicznego, czyli liczbę odwiedzin na stronie, a także zdobyć przewagę nad konkurencją. Dotrzesz do dokładnej grupy docelowej, gdzie zyskasz klientów, którzy będą zainteresowani Twoimi produktami oraz usługami.

Proces pozycjonowania Twojej strony:

 1. Ustalenie celu biznesowego

  Dla nas liczy się indywidualne podejście do każdego klienta. Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do Twojej działalności i Twoich potrzeb. Poprzez wnikliwą rozmowę o Twoich celach zweryfikujemy, do jakich klientów kierowane są Twoje produkty lub usługi. Dzięki temu, dobierzemy trafne i wyszukiwane słowa kluczowe.

 2. Dobór słów kluczowych

  Dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych, Twoja firma zacznie być wyszukiwana na konkretne frazy, a co za tym idzie – kojarzona z konkretną branżą. Dzięki temu, osoba, która odwiedzi Twoją stronę internetową nie będzie przypadkowym internautą, lecz potencjalnym klientem.

 3. Estymacja ruchu

  Przygotowujemy estymację wzrostu ruchu na wybrane słowa kluczowe. Arkusz zawiera rozkład przyrostu ruchu w przedziale dwunastu najbliższych miesięcy, ujmując sezonowość fraz Twojej branży.

 4. Analiza konkurencji

  Aby jak najlepiej wybrać frazy kluczowe, kompleksowo przeanalizujemy środowisko konkurencyjne dla wybranej grupy słów. Dzięki temu, unikniemy pozycjonowania na słowa kluczowe o dużej konkurencji, wybierzemy unikatowe i takie, które przyczynią się do wzrostu wyszukiwania Twojej firmy. Naszym celem jest optymalizacja strony oraz ustalenie strategii link buildingu.

 5. Audyt SEO

  Przy użyciu profesjonalnych narzędzi, przeprowadzimy szczegółową weryfikację Twojej strony pod kątem SEO, czyli technicznych wymagań wyszukiwarek internetowych. Weźmiemy pod uwagę kilkadziesiąt czynników on-site oraz off-site. Stworzony plik będzie zawierał listę rekomendacji, które należy wdrożyć na stronie internetowej, aby poprawić jej widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

 6. Optymalizacja strony

  Po szczegółowej konsultacji, w której poinformujemy Cię o proponowanych zmianach oraz po ich zatwierdzeniu, w ramach podpisanej umowy nasz zespół programistów wdroży zmiany, które wynikły z Audytu SEO. Dzięki temu, Twoja strona zostanie zoptymalizowana, a wszystkie negatywne czynniki wpływające na jej widoczność – wyeliminowane.

 7. Budowa contentu

  W ramach usługi pozycjonowania, stworzymy dla Ciebie unikatowy i rozbudowany content, dzięki któremu Twoja strona będzie uważana przez wyszukiwarkę za wartościową. Zwiększy to również opinię o Twojej firmie potencjalnych klientów i wpłynie pozytywnie na wizerunek marki.

 8. Link building

  Zajmiemy się pozyskiwaniem wartościowych i tematycznych linków, kierujących do Twojej strony ze zdywersyfikowanych źródeł, takich jak: artykuły sponsorowane, dedykowane stron zapleczowe, fora internetowe, wpisy gościnne, serwisy opiniotwórcze itp. Pozwoli to na rozpowszechnienie Twojej marki w Internecie ponieważ im więcej takich linków, tym wyższa wartość „w oczach” wyszukiwarki.

 9. Monitoring & raportowanie

  Będziemy nieustannie udostępniać Ci wgląd do monitoringu pozycji fraz, biorąc pod uwagę ich sezonowość. Na początku każdego miesiąca otrzymasz wartościowy raport SEO w którym znajdzie się: porównanie przyrostu ruchu dla miesiąca poprzedniego do obecnego, omówienie zrealizowanych działań, lista pozyskanych linków, które są Twoją własnością oraz informacja o strategii na kolejny miesiąc. Dzięki temu, zyskasz możliwość monitorowania naszych działań na bieżąco.

 10. Ciągła analiza i rozwój Twojej strony

  Dzięki nieustannej analizie zapytań Twoich klientów wpisywanych w wyszukiwarkę, możemy ciągle dopasowywać się do trendów i ustalać nowe, popularne frazy kluczowe, zwiększając tym samym widoczność Twojej firmy. Pamiętaj, że łączy nas wspólny cel, jakim jest nieustanna poprawa pozycji Twojej działalności w Internecie.

Popularne wyszukiwarki - Ukraina

pozycjonowanie w Google Google - 86,39%
pozycjonowanie w YANDEX RU YANDEX RU - 9,23%
pozycjonowanie w Mail.ru Mail.ru - 1,62%
pozycjonowanie w Bing Bing - 1,13%
pozycjonowanie w Yahoo Yahoo - 0,96%

W ramach usług pozycjonowania otrzymasz:

indywidualna oferta
Indywidualną ofertę

Nasz specjalista przygotuje dla Ciebie spersonifikowaną ofertę, w oparciu o potrzeby Twojej firmy. Nie tylko przedstawi Ci proponowane zmiany i działania na rzecz pozycjonowania, ale również zajmie się ich wdrożeniem, obserwacją i błyskawicznym działaniem w przypadku zmiany algorytmu.

ocena skutecznosci
Ocenę SEO

Twoja witryna zostanie przeanalizowana pod kątem podstawowych czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie. Specjalista SEO zweryfikuje obecne działania marketingowe, oraz sprawdzi widoczność Twojej witryny na słowa kluczowe, ujęte w ofercie.

profesjonalna strategia
Profesjonalnie obraną strategię

Chcemy, by oferowana kampania była możliwie jak najskuteczniejszą metodą, na wzrost ruchu na Twojej witrynie. W oparciu o najczęściej wyszukiwane i trafne frazy przygotujemy strategię, która będzie dążyć do skalowania Twojego biznesu.

dedykowany specjalista
Wsparcie dedykowanych specjalistów

Nasi specjaliści SEO oraz Brand Menager będą opiekowali się Twoją kampanią, dzięki czemu zyskasz szansę na natychmiastową reakcję w przypadku zmiany algorytmu oraz możliwość konsultacji i omówienia bieżących działań.

monioring pozycji
Stały monitoring pozycji

Cenimy sobie Twoją satysfakcję z przeprowadzanych działań, dlatego gwarantujemy dostęp do monitorowania pozycji Twoich słów kluczowych. Wyniki będziesz mógł w każdej chwili omówić na bieżąco z naszymi specjalistami.

raport seo
Comiesięczne raporty SEO

Na początku każdego miesiąca otrzymasz raport SEO z przeprowadzonych prac, statystyk ruchu oraz listy pozyskanych linków. Dzięki temu, będziesz miał możliwość omówienia z nami rezultatów kampanii i konsultowania wszelkich kwestii związanych z naszą strategią.

natychmiastowy efekt
Zaplanowane efekty

Każda kampania ma swój cel – dlatego też, po ustaleniu ostatecznej grupy słów kluczowych estymujemy przyrosty ruchu.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu?

wzrost widocznosci
1. Wzrost widoczności na frazy lokalne powiązane z państwem Ukraina

Lokalni internauci są kluczem do wzrostu widoczności Twojej strony internetowej. Poprzez starannie dobrane frazy lokalne, powiązane zarówno z miastem jak i Twoją działalnością masz szansę na pozyskanie nowych klientów wśród miejscowej społeczności.

wzrost ruchu organicznego
2. Przyrost ruchu organicznego

Stawiając na trafne i wyszukiwane słowa kluczowe, wzrośnie liczba odwiedzin Twojej witryny. Dzięki temu, generowany ruch wpłynie na pozycjonowanie strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

potencjalni klienci
3. Dotarcie do potencjalnych lokalnych klientów

Zwiększony ruch to analogicznie zwiększona widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Dzięki temu zyskasz szansę na dotarcie do większego grona potencjalnych klientów.

przewaga nad konkurencja
4. Przewaga nad konkurencją w Twojej okolicy

Poprzez starannie dobraną strategię, która przełoży się na wyższym pozycjonowaniu Twojej firmy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, zyskasz przewagę nad konkurencją w Twojej okolicy. Dzięki temu lokalni klienci będą chętniej korzystać z Twoich usług.

zwiekszenie rozpoznawalnosci
5. Zwiększenie rozpoznawalności w Twojej okolicy

Zwiększenie widoczności Twojej firmy, oraz powiązanie ją z konkretnymi frazami sprawi, że Twoja firma zacznie być rozpoznawalna na rynku. To bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia liczby potencjalnych klientów.

zwiekszenie zyskow
6. Wzrost zysków

Rosnący ruch organiczny bezpośrednio przełoży się także na wzrost zysków Twojego biznesu. Finalnie, zwiększone przychody Twojej firmy przewyższą koszty przeznaczone na pozycjonowanie.

Zobacz, jak może wzrosnąć ruch na Twojej stronie!

Ruch z SEO Ruch bez SEO
Przeciągnij suwak by poznać efekty pozycjonowania

Obsługujemy systemy

magento
wordpress
iaishop
prestashop
woocomerce
shoper
2click-shop
comarch
redcart
opencart
oscomerce
shopify
shoplo
sote
virtuemart
zenart
cmsmadesimple
conrete5
contao
ddnn
drupal
ee
joomla
modx
quick
textpattern
typo
umbraco
Referencje

Opinie naszych Klientów

Współpraca z AdVIST przebiega profesjonalnie i jednocześnie po partnersku. W skrócie: wysoka komunikatywność i elastyczne podejście, żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Polecam!

Elżbieta Goś Specjalista ds. Marketingu Kiwi Marketing

Po kilkuletniej współpracy mogę napisać POLECAM. Pełna opieka nad stroną i top 10 w kilku frazach. Dodatkowo w gratisie rzetelność, terminowość i partnerskie relacje. Grupa Advist to profesjonalizm i dbałość o wizerunek klienta zlecającego usługę.

Agnieszka Krych Właściciel JOT-KA

Szczerze polecam ! Dzięki współpracy z AdVist uwierzyłem w potencjał sprzedaży internetowej.

Paweł Brochocki Prezes Zarządu Questo Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że trafiliśmy na agencję AdVIST. Podejście do klienta, zaangażowanie zespołu i realizacja założonego celu w punkt. Bardzo polecam

Izabela Calka Marketing Specjalist Kangu Jump

Od dawna współpracuje z tą firmą. W chwili gdy zdecydowałem się na pozycjonowanie swojej strony – telefon w sprawie zleceń zaczął dzwonić o wiele częściej, znacznie więcej osób trafiało na stronę dzięki czemu zyskałem więcej zadowolonych klientów. Serdecznie polecam.

Łukasz Kłoczkowski Właściciel Rhinocar

Firma AdVIST świadczy kompleksowe usługi marketingu Internetowego, z których jesteśmy bardzo zadowoleni.

Przemysław Frączek Specjalista ds. Marketingu Nad Stawkiem INVEST

Współpracujemy z Firmą AdVIST od samego początku i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pozycjonowania. Możemy gorąco polecić wszystkie ich usługi! Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta.

Sylwia i Leszek Matusiewicz Właściciele Leander

Korzystam z usług pozycjonowania przez firmę AdVIST i jestem wyjątkowo zadowolona z ich skuteczności. Każdy, kto szuka doradcy podatkowego lub biura rachunkowego ma możliwość zapoznać się z nasza ofertą.

Eliza Krzywicka Właścicielka Eliza Krzywicka Biuro Rachunkowe

Mogę z czystym sumieniem polecić agencję AdVIST. Znacznie zwiększyli widoczność mojej witryny dzięki pozycjonowaniu. Bardzo ciekawe podejście, wewnętrzny zespół programistów wdraża konieczne zmiany na stronie, a ja mogę zaoszczędzić fundusze i nie szukać dodatkowej agencji IT.

Jacek Łakomiec Właściciel PHU Bianex

Bardzo profesjonalni! Polecamy!

Marek Mrozowski Właściciel Smartcams Polska

Sprawnie i profesjonalnie. Polecam usługodawcę

Mariusz Lipski Współwłaściciel Time2moto

Zainteresowała Cię nasza oferta?

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ