Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Wszystko o Clubhouse

Redakcja 30 czerwca 2021

Słyszałeś o aplikacji Clubhouse? Jeśli jeszcze nie to koniecznie przeczytaj ten artykuł, z którego dowiesz się wszystkich najistotniejszych informacji, jakie powinieneś wiedzieć. Poniżej krótkie podsumowanie co znajdziesz w artykule.

  • Co to jest Clubhouse
  • Jak dostać zaproszenie do aplikacji Clubhouse?
  • Czy warto wypróbować Clubhouse?
  • Jak używać aplikacji Clubhouse?
  • Zalety Clubhouse
  • Aplikacja Clubhouse na Androida
  • Czy Clubhouse jest bezpieczny?/ Kontrowersje wokół aplikacji Clubhouse

Co to jest Clubhouse?

Zastanawiasz się, do czego służy Clubhouse? Jest to platforma społecznościowa, dzięki której możliwe są rozmowy głosowe w specjalnych pokojach, które tworzą jej użytkownicy. Do rozmów głosowych może dołączyć każdy. Odbywają się one na żywo wyłącznie w formacie audio. W aplikacji rozmawia się na różne tematy np.: biznesowe, marketingowe czy dotyczące mediów społecznościowych, ale również na takie, które nie są stricte związane z rzeczami firmowymi.

Serwis istnieje od kwietnia 2020 roku. Jednak w lutym tego roku osiągnął już ponad 8 milionów pobrań na całym świecie. Również w Polsce od tego czasu użytkowników platformy stale przybywa.

Jak dostać zaproszenie do aplikacji Clubhouse?

Dołączenie do aplikacji nie jest proste, aby się w niej zarejestrować i móc korzystać, musimy najpierw otrzymać zaproszenie od osób, które są już w niej zarejestrowani. W tym celu na numer telefonu dostaniemy SMS z kodem weryfikacyjnym, który wpisujemy podczas rejestracji na platformie.

Każdy nowy użytkownik ma do dyspozycji zaproszenia, które możemy rozdać innym osobom. Należy pamiętać o tym, że gdy zapraszamy inne osoby ciąży na nas odpowiedzialność za nie, ponieważ gdy taki użytkownik popełni ,,wykroczenie”, my jako zapraszający, również poniesie tego konsekwencje.

Czy warto wypróbować Clubhouse?

Z aplikacji korzysta coraz więcej osób. Używając jej na pewno każdy znajdzie treści dla siebie, czy to na tematy prywatne, czy też biznesowe. Wszystko w zależności od tego, co nas interesuje w danej chwili. Możliwości jest wiele, ponieważ dołączając do danego pokoju, nie mamy obowiązku wypowiedzenia się przed innymi osobami, ale jeśli chcemy, to możemy poprosić o udzielenie głosu i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i uwagami w danym temacie z publicznością.

Jak używać aplikacji Clubhouse?

Logując się do platformy, wybieramy, jakie są nasze zainteresowania. Na tej podstawie będą nam się wyświetlać inni użytkownicy oraz pokoje. W późniejszym etapie algorytm będzie definiował treści, które zostaną nam pokazane na podstawie tego kogo mamy znajomych oraz czym się interesują.

Na początku musimy uzupełnić nasz profil i bio w takie informacje jak: imię i nazwisko, zdjęcie oraz kilka słów o sobie. Profile nie posiadają klikalnych linków, jednak możemy podlinkować konta, które posiadamy na innych platformach społecznościowych.

Po uzupełnieniu wszystkich danych możemy przystąpić do utworzenia pokoju lub dołączenia do już istniejącego. Wtedy mamy kilka opcji do wyboru, pozostanie cichymi słuchaczami lub włączenie się do dyskusji. Jeden pokój może liczyć nawet kilka tysięcy osób.

Gdy założymy 3 pokoje, możemy ubiegać się o własny klub. Jednak nie zawsze od razu dostaniemy zgodę. Czasami trwa to nawet do kilku tygodni.

Zalety Clubhouse

Plusem tej aplikacji na pewno jest to, że każdy użytkownik może znaleźć w niej treści dla siebie. Możliwość uczestniczenia w wielu pokojach tematycznych, które są dostępne, pozwalają na dzielnie się wiedzą pomiędzy użytkownikami, nie tylko na tematy biznesowe. Każdy sam może stworzyć pokoje, a tym samym kierować swoim wystąpieniem oraz udzielać głosu innym osobom, które dołączyły do pokoju. Jest to również dobre miejsce do budowania świadomości naszej marki.

Aplikacja Clubhouse na Adroida

Na początku istnienia z platformy mogły korzystać tylko osoby, które posiadały telefon z system iOS. Tworzyło to pewnego rodzaju elitarność. Jednak dostęp tylko dla ograniczonej liczby osób z czasem spowodował, że z aplikacji chcieli również korzystać użytkownicy urządzeń z systemem android. Dlatego od pewnego czasu osoby posiadające ten system również mają możliwość dołączenia do aplikacji. Logowanie i rejestracja wygląda tak samo, jak w przypadku użytkowników z systemem iOS.

Czy Clubhouse jest bezpieczny?/ Kontrowersje wokół aplikacji Clubhouse

Na pewno dużym minusem tej aplikacji jest fakt, że każdy ma prawo wypowiedzenia się w danym temacie, a wiedza, jaka jest tam przekazywana, nie jest weryfikowana. Nigdy nie mamy pewności czy trafimy rzeczywiście na eksperta, który zna się na tym co mówi. W związku, z czym istnieje wiele obaw, jak bardzo ta wiedza jest rzetelna. Osoby, które są moderatorami, nie zawsze pilnują jakości swoich dyskusji.

Dlatego najrozsądniej jest konfrontować ją w innych źródłach takich jak blogi, strony czy książki, z których mamy większą pewność co do prawdziwości informacji.

Podsumowanie

Do aplikacji Clubhouse dołącza coraz więcej użytkowników, dla których jest to doskonała forma rozrywki, ale również porozmawiania na tematy biznesowe. Dzięki niej możemy poszerzyć krąg znajomych o nowe kontakty biznesowe, ale także potencjalnych Klientów naszej firmy.

Korzystałeś lub korzystasz z tej aplikacji? Koniecznie podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu pod artykułem.