Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Wzrost widoczności w branży medycznej o 291%? Sprawdź, jak tego dokonaliśmy!

Patrycja 30 marca 2023

MR Diagnostic jest pracownią świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej za pomocą rezonansu magnetycznego. Pracownie klienta zlokalizowane są w 4 miejscowościach: Elbląg, Iława, Bartoszyce oraz Działdowo.

Pracownia MR Diagnostic jest serwisem o tematyce medycznej, który zaliczany jest do stron YMYL (Your Money or Your Life). Przynależność witryny do YMYL oznacza, że treści publikowane na stronie powinny charakteryzować się wysoką wiarygodnością, rzetelnością i jakością merytoryczną, ponieważ mogą wpłynąć one na dobro, zdrowie, komfort oraz bezpieczeństwo odbiorców.

Pozycjonowanie stron z branży medycznej z tego powodu jest szczególnie wymagające, gdyż algorytmy Google przykładają szczególną uwagę do treści publikowanych na tego typu stronach.

Spis treści:

Rozpoczęcie współpracy

Współpracę z Pracownią MR Diagnostic rozpoczęliśmy w czerwcu 2022 roku. W chwili rozpoczęcia współpracy widoczność strony była na poziomie:

 • TOP3 – 35
 • TOP10 – 118
 • TOP50 – 805

Zanim przystąpiliśmy do optymalizacji strony zapoznaliśmy się z branżą klienta, konkurencją i dobraliśmy odpowiednie frazy kluczowe, które stanowią podstawę w SEO.

Następnie wykonaliśmy szczegółowy Audyt SEO dla strony mrdiagnostic.pl, który wskazał nam kluczowe problemy i obszary wymagające poprawy. Podczas weryfikacji stanu strony sprawdziliśmy między innymi tytuły stron, występowanie nagłówków, szybkość wczytywania strony, dostosowanie do urządzeń mobilnych, prawidłowość wdrożenia tagów index/noindex, itd.

W kolejnym etapie przygotowaliśmy strategię linkowania, która jest niezbędnym elementem pozycjonowania. Plan działania opierał się na pozyskiwaniu linków z tematycznie powiązanych domen oraz wewnętrznych zaplecz.

Aby nasze działania przyniosły oczekiwany efekt nie mogliśmy zapomnieć o treści, dlatego też przygotowaliśmy precyzyjne opracowaną strategię contentową, która opierała się na napisaniu wartościowych i rzetelnych treści na strony z usługami.

Na podstawie wykonanych analiz zaproponowaliśmy naszemu klientowi następujące działania:

 • optymalizację SEO,
 • rozbudowanie aktualnych treści i przygotowanie nowych,
 • naprawę błędów technicznych na stronie,
 • wdrożenie strategii linkbuildingu,
 • zwiększenie widoczności strony poprzez budowanie nowych treści blogowych.

Wyniki pozycjonowania – jaki efekt osiągnęliśmy?

Strona postawiona jest na silniku ExpressionEngine, który okazał się wyzwaniem podczas optymalizacji. Pomimo początkowych utrudnień udało nam się wprowadzić kluczowe zmiany techniczne oraz zwiększyć widoczność i pozycje dla kluczowych stron usługowych.

Wykres z narzędzia GSC prezentuje wzrost ilości kliknięć i wyświetleń w organicznych wynikach wyszukiwania:

Wykresy z narzędzia Google Analytics

Poniższy wykres przedstawia wzrost ruchu organicznego od czerwca 2022:

Wzrost widoczności w Senuto

Linią pionową oznaczona została data rozpoczęcia współpracy z MR Diagnostic:

Jak możemy zauważyć na powyższym wykresie widoczność strony od czerwca 2022 do marca 2023 systematycznie wzrastała. Widoczność zwiększyła się o następujące wartości:

 • TOP3 – z 35 na 137 (wzrost o 291%)
 • TOP10 – z 118 na 362 (wzrost o 206%)
 • TOP50 – z 805 na 1 629 (wzrost 102%)