Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Pozycjonowanie Austria

Zwiększymy widoczność Twojej strony w Austrii Sprawdź ofertę

Pozycjonowanie w Austrii – przydatne wskazówki

Austria można zaliczyć do jednego z najbardziej rozwiniętych krajów europejskich. Jest to również rynek bardzo bliski polskim przedsiębiorcom, dlatego nic dziwnego, że wiele z nich decyduje się na rozpoczęcie swojego biznesu właśnie w Austrii lub na współpracę z tamtejszymi firmami. Zastanawiasz się zatem nad promowaniem produktów czy usług właśnie na rynku austriackim? Dowiedz się, jak dokładnie wygląda proces pozycjonowania stron w tym kraju.

E-commerce w Austrii – jak o wygląda?

Cały rynek e-commerce w Austrii jest niezwykle dobrze rozwinięty, a wszystko to za sprawą tego, ze większość mieszkańców korzysta z Internetu – nie tylko w domu, ale również poza nim oraz w pracy. Najczęściej z Internetu na urządzeniach przenośnych, czyli mobilnych korzystają osoby młode przed 35. rokiem życia. Ponadto wielu mieszkańców dokonuje zakupów online oraz szuka usług czy produktów właśnie w sieci.

Nieco połowa Austriaków korzysta w dalszym ciągu z urządzeń desktopowych, a stale rośnie popularność wszystkich mobilnych sprzętów jak telefony czy tablety. Dlatego, gdy zamierzamy rozpocząć pozycjonowanie oraz optymalizację swojej strony należy wziąć pod uwagę różne grupy użytkowników i dostosować się do ich potrzeb i wymagań.

Rynek austriacki rozwija się bardzo szybko, co widać po większej ilości produktów czy usług online. Dlatego nic dziwnego, że można odnotować dużą popularność wykonywania zakupów czy sprawdzania informacji właśnie za pomocą Internetu. Ponadto warto przyjrzeć się sposobom płatności wybieranym przez Austriaków. Najczęściej wybiera się przelew bankowy oraz karty kredytowe. Popularność zdobywają również przelewy natychmiastowe, mowa o E-wallet. Gdy użytkownik płaci online, oczekuje przede wszystkim bezpiecznych i prostych procesów płatności.

Jak wygląda pozycjonowanie stron w Austrii?

Warto przemyśleć, co może dać naszej firmie odpowiedni sukces na rynku austriackim. Dlatego warto poznać najważniejsze elementy pozycjonowania stron internetowych w Austrii.

Język

Językiem urzędowym w Austrii jest niemiecki, jednak należy zwrócić uwagę, że będzie on się różnił od tego, którym posługują się rodowici Niemcy, np. w Berlinie. Oczywiście można nauczyć się pierwotnej wersji języka – Hochdeutsch, jednak zdecydowana większość będzie posługiwać się innymi odmianami języka w zależności do regionu. Dialekt austriacki najbardziej w swojej formie przypomina ten bawarski. Gdy chcemy prawidłowo posługiwać się niemieckim, należy wykazać się odpowiednią znajomością języka lub skorzystać z pomocy tłumaczy czy native speakera.

Domena

Z domeną, jaką możemy spotkać się w Austrii jest .at. Może zostać wykorzystywana do tzw. domain hacks, a poza tym można także używać domenę .co.at. Nie ma żadnych specjalnych wymagań, jakie musiałaby spełnić osoba, która rejestruje jedną z powyższych domen. Wybór pierwszego wariantu domeny, czyli .at przyniesie jednak lepszy skutek działań związanych z pozycjonowaniem, ponieważ witryna będzie lepiej widoczna w wyszukiwarce. Język jest niezwykle ważny podczas budowania contentu naszej strony oraz przy tworzeniu wartościowych i unikalnych treści dla austriackiego użytkownika. Mowa nie tylko o opisach produktów czy usług, ale także o dostosowaniu płatności, waluty czy dostaw pod austriackiego odbiorcę naszej strony.

Wyszukiwarka

Gdy zastanawiamy się nad promowaniem swojego biznesu w Austrii, należy zwrócić uwagę na popularne wyszukiwarki internetowe. Oczywiście, nie ma zaskoczenia, że to właśnie wyszukiwarka Google jest najczęściej używana przez użytkowników w Austrii. Warto zatem skupić się na odpowiedniej optymalizacji oraz pozycjonowaniu właśnie tej wyszukiwarki. Następnie za nią popularne jest Bing, DuckDuckGo czy Yahoo.

Link-building

Działania link-buildingu w Austrii jest niezwykle ważne w procesie pozycjonowania. Liczy się nie tylko ilość samych odnośników, ale również ich jakość. Zwraca się szczególną uwagę, aby linki kierujące do strony były jak najbardziej wartościowe oraz tematyczne.

Rynek SEO w Austrii nie jest duży, a więc możemy bez problemu zdecydować się na pozycjonowanie swojej witryny z niemiecki domen .de. Linki przychodzące będą również działać na terenie Austrii. Można także postawić na linkowanie z social mediów, które bardzo wspomaga cały proces związany z działaniami SEO.

Social Media w Austrii – jak to wygląda?

Social media to istotny element rynku e-commerce ze względu na dużą ich popularność oraz wpływ. To właśnie na kanałach społecznościowych większość użytkowników spędza swój czas zarówno na urządzeniach desktopowych, jak i mobilnych. Pozwalają również na odpowiednią komunikację z klientem i dotarcie do innych grup odbiorców. Na pierwszym miejscu w Austrii dominuje oczywiście Facebook, a zanim takie portal jak Pinterest, Instagram, Twitter, YouTube czy Tumblr.

Podsumowanie

Rynek austriacki jest bardzo atrakcyjny dla każdego przedsiębiorcy, który chce wyróżnić się w Internecie oraz wejść ze swoimi produktami również w zagranicznych krajach. Ponadto Austria jest miejscem, które dynamicznie się rozwija, a mimo to rynek należy do stabilnych oraz najsilniejszych w Europie. Proces pozycjonowania strony internetowej wymaga oczywiście zastosowania pewnych działań związanych z językiem, dostosowaniem treści, domeną czy link buildingiem. Warto postawić także na działania w social mediach oraz reklamy, np. w Google Ads, aby nasz biznes mógł się rozwijać na rynku austriackim.

Proces pozycjonowania Twojej strony:

 1. Ustalenie celu biznesowego

  Dla nas liczy się indywidualne podejście do każdego klienta. Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do Twojej działalności i Twoich potrzeb. Poprzez wnikliwą rozmowę o Twoich celach zweryfikujemy, do jakich klientów kierowane są Twoje produkty lub usługi. Dzięki temu, dobierzemy trafne i wyszukiwane słowa kluczowe.

 2. Dobór słów kluczowych

  Dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych, Twoja firma zacznie być wyszukiwana na konkretne frazy, a co za tym idzie – kojarzona z konkretną branżą. Dzięki temu, osoba, która odwiedzi Twoją stronę internetową nie będzie przypadkowym internautą, lecz potencjalnym klientem.

 3. Estymacja ruchu

  Przygotowujemy estymację wzrostu ruchu na wybrane słowa kluczowe. Arkusz zawiera rozkład przyrostu ruchu w przedziale dwunastu najbliższych miesięcy, ujmując sezonowość fraz Twojej branży.

 4. Analiza konkurencji

  Aby jak najlepiej wybrać frazy kluczowe, kompleksowo przeanalizujemy środowisko konkurencyjne dla wybranej grupy słów. Dzięki temu, unikniemy pozycjonowania na słowa kluczowe o dużej konkurencji, wybierzemy unikatowe i takie, które przyczynią się do wzrostu wyszukiwania Twojej firmy. Naszym celem jest optymalizacja strony oraz ustalenie strategii link buildingu.

 5. Audyt SEO

  Przy użyciu profesjonalnych narzędzi, przeprowadzimy szczegółową weryfikację Twojej strony pod kątem SEO, czyli technicznych wymagań wyszukiwarek internetowych. Weźmiemy pod uwagę kilkadziesiąt czynników on-site oraz off-site. Stworzony plik będzie zawierał listę rekomendacji, które należy wdrożyć na stronie internetowej, aby poprawić jej widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

 6. Optymalizacja strony

  Po szczegółowej konsultacji, w której poinformujemy Cię o proponowanych zmianach oraz po ich zatwierdzeniu, w ramach podpisanej umowy nasz zespół programistów wdroży zmiany, które wynikły z Audytu SEO. Dzięki temu, Twoja strona zostanie zoptymalizowana, a wszystkie negatywne czynniki wpływające na jej widoczność – wyeliminowane.

 7. Budowa contentu

  W ramach usługi pozycjonowania, stworzymy dla Ciebie unikatowy i rozbudowany content, dzięki któremu Twoja strona będzie uważana przez wyszukiwarkę za wartościową. Zwiększy to również opinię o Twojej firmie potencjalnych klientów i wpłynie pozytywnie na wizerunek marki.

 8. Link building

  Zajmiemy się pozyskiwaniem wartościowych i tematycznych linków, kierujących do Twojej strony ze zdywersyfikowanych źródeł, takich jak: artykuły sponsorowane, dedykowane stron zapleczowe, fora internetowe, wpisy gościnne, serwisy opiniotwórcze itp. Pozwoli to na rozpowszechnienie Twojej marki w Internecie ponieważ im więcej takich linków, tym wyższa wartość „w oczach” wyszukiwarki.

 9. Monitoring & raportowanie

  Będziemy nieustannie udostępniać Ci wgląd do monitoringu pozycji fraz, biorąc pod uwagę ich sezonowość. Na początku każdego miesiąca otrzymasz wartościowy raport SEO w którym znajdzie się: porównanie przyrostu ruchu dla miesiąca poprzedniego do obecnego, omówienie zrealizowanych działań, lista pozyskanych linków, które są Twoją własnością oraz informacja o strategii na kolejny miesiąc. Dzięki temu, zyskasz możliwość monitorowania naszych działań na bieżąco.

 10. Ciągła analiza i rozwój Twojej strony

  Dzięki nieustannej analizie zapytań Twoich klientów wpisywanych w wyszukiwarkę, możemy ciągle dopasowywać się do trendów i ustalać nowe, popularne frazy kluczowe, zwiększając tym samym widoczność Twojej firmy. Pamiętaj, że łączy nas wspólny cel, jakim jest nieustanna poprawa pozycji Twojej działalności w Internecie.

W ramach usług pozycjonowania otrzymasz:

indywidualna oferta
Indywidualną ofertę

Nasz specjalista przygotuje dla Ciebie spersonifikowaną ofertę, w oparciu o potrzeby Twojej firmy. Nie tylko przedstawi Ci proponowane zmiany i działania na rzecz pozycjonowania, ale również zajmie się ich wdrożeniem, obserwacją i błyskawicznym działaniem w przypadku zmiany algorytmu.

ocena skutecznosci
Ocenę SEO

Twoja witryna zostanie przeanalizowana pod kątem podstawowych czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie. Specjalista SEO zweryfikuje obecne działania marketingowe, oraz sprawdzi widoczność Twojej witryny na słowa kluczowe, ujęte w ofercie.

profesjonalna strategia
Profesjonalnie obraną strategię

Chcemy, by oferowana kampania była możliwie jak najskuteczniejszą metodą, na wzrost ruchu na Twojej witrynie. W oparciu o najczęściej wyszukiwane i trafne frazy przygotujemy strategię, która będzie dążyć do skalowania Twojego biznesu.

dedykowany specjalista
Wsparcie dedykowanych specjalistów

Nasi specjaliści SEO oraz Brand Menager będą opiekowali się Twoją kampanią, dzięki czemu zyskasz szansę na natychmiastową reakcję w przypadku zmiany algorytmu oraz możliwość konsultacji i omówienia bieżących działań.

monioring pozycji
Stały monitoring pozycji

Cenimy sobie Twoją satysfakcję z przeprowadzanych działań, dlatego gwarantujemy dostęp do monitorowania pozycji Twoich słów kluczowych. Wyniki będziesz mógł w każdej chwili omówić na bieżąco z naszymi specjalistami.

raport seo
Comiesięczne raporty SEO

Na początku każdego miesiąca otrzymasz raport SEO z przeprowadzonych prac, statystyk ruchu oraz listy pozyskanych linków. Dzięki temu, będziesz miał możliwość omówienia z nami rezultatów kampanii i konsultowania wszelkich kwestii związanych z naszą strategią.

natychmiastowy efekt
Zaplanowane efekty

Każda kampania ma swój cel – dlatego też, po ustaleniu ostatecznej grupy słów kluczowych estymujemy przyrosty ruchu.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu?

wzrost widocznosci
1. Wzrost widoczności na frazy lokalne powiązane z państwem Austria

Lokalni internauci są kluczem do wzrostu widoczności Twojej strony internetowej. Poprzez starannie dobrane frazy lokalne, powiązane zarówno z miastem jak i Twoją działalnością masz szansę na pozyskanie nowych klientów wśród miejscowej społeczności.

wzrost ruchu organicznego
2. Przyrost ruchu organicznego

Stawiając na trafne i wyszukiwane słowa kluczowe, wzrośnie liczba odwiedzin Twojej witryny. Dzięki temu, generowany ruch wpłynie na pozycjonowanie strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

potencjalni klienci
3. Dotarcie do potencjalnych lokalnych klientów

Zwiększony ruch to analogicznie zwiększona widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Dzięki temu zyskasz szansę na dotarcie do większego grona potencjalnych klientów.

przewaga nad konkurencja
4. Przewaga nad konkurencją w Twojej okolicy

Poprzez starannie dobraną strategię, która przełoży się na wyższym pozycjonowaniu Twojej firmy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, zyskasz przewagę nad konkurencją w Twojej okolicy. Dzięki temu lokalni klienci będą chętniej korzystać z Twoich usług.

zwiekszenie rozpoznawalnosci
5. Zwiększenie rozpoznawalności w Twojej okolicy

Zwiększenie widoczności Twojej firmy, oraz powiązanie ją z konkretnymi frazami sprawi, że Twoja firma zacznie być rozpoznawalna na rynku. To bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia liczby potencjalnych klientów.

zwiekszenie zyskow
6. Wzrost zysków

Rosnący ruch organiczny bezpośrednio przełoży się także na wzrost zysków Twojego biznesu. Finalnie, zwiększone przychody Twojej firmy przewyższą koszty przeznaczone na pozycjonowanie.

Zobacz, jak może wzrosnąć ruch na Twojej stronie!

Ruch z SEO Ruch bez SEO
Przeciągnij suwak by poznać efekty pozycjonowania

Obsługujemy systemy

magento
wordpress
iaishop
prestashop
woocomerce
shoper
2click-shop
comarch
redcart
opencart
oscomerce
shopify
shoplo
sote
virtuemart
zenart
cmsmadesimple
conrete5
contao
ddnn
drupal
ee
joomla
modx
quick
textpattern
typo
umbraco
Referencje

Opinie naszych Klientów

Współpraca z AdVIST przebiega profesjonalnie i jednocześnie po partnersku. W skrócie: wysoka komunikatywność i elastyczne podejście, żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Polecam!

Elżbieta Goś Specjalista ds. Marketingu Kiwi Marketing

Po kilkuletniej współpracy mogę napisać POLECAM. Pełna opieka nad stroną i top 10 w kilku frazach. Dodatkowo w gratisie rzetelność, terminowość i partnerskie relacje. Grupa Advist to profesjonalizm i dbałość o wizerunek klienta zlecającego usługę.

Agnieszka Krych Właściciel JOT-KA

Szczerze polecam ! Dzięki współpracy z AdVist uwierzyłem w potencjał sprzedaży internetowej.

Paweł Brochocki Prezes Zarządu Questo Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że trafiliśmy na agencję AdVIST. Podejście do klienta, zaangażowanie zespołu i realizacja założonego celu w punkt. Bardzo polecam

Izabela Calka Marketing Specjalist Kangu Jump

Od dawna współpracuje z tą firmą. W chwili gdy zdecydowałem się na pozycjonowanie swojej strony – telefon w sprawie zleceń zaczął dzwonić o wiele częściej, znacznie więcej osób trafiało na stronę dzięki czemu zyskałem więcej zadowolonych klientów. Serdecznie polecam.

Łukasz Kłoczkowski Właściciel Rhinocar

Firma AdVIST świadczy kompleksowe usługi marketingu Internetowego, z których jesteśmy bardzo zadowoleni.

Przemysław Frączek Specjalista ds. Marketingu Nad Stawkiem INVEST

Współpracujemy z Firmą AdVIST od samego początku i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pozycjonowania. Możemy gorąco polecić wszystkie ich usługi! Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta.

Sylwia i Leszek Matusiewicz Właściciele Leander

Korzystam z usług pozycjonowania przez firmę AdVIST i jestem wyjątkowo zadowolona z ich skuteczności. Każdy, kto szuka doradcy podatkowego lub biura rachunkowego ma możliwość zapoznać się z nasza ofertą.

Eliza Krzywicka Właścicielka Eliza Krzywicka Biuro Rachunkowe

Mogę z czystym sumieniem polecić agencję AdVIST. Znacznie zwiększyli widoczność mojej witryny dzięki pozycjonowaniu. Bardzo ciekawe podejście, wewnętrzny zespół programistów wdraża konieczne zmiany na stronie, a ja mogę zaoszczędzić fundusze i nie szukać dodatkowej agencji IT.

Jacek Łakomiec Właściciel PHU Bianex

Bardzo profesjonalni! Polecamy!

Marek Mrozowski Właściciel Smartcams Polska

Sprawnie i profesjonalnie. Polecam usługodawcę

Mariusz Lipski Współwłaściciel Time2moto

Zainteresowała Cię nasza oferta?

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ