Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Pozycjonowanie Hiszpania

Zwiększymy widoczność Twojej strony w Hiszpanii Sprawdź ofertę

Pozycjonowanie stron w Hiszpanii – co należy wiedzieć?

Pozycjonowanie stron internetowych w Hiszpanii wpływa przede wszystkim na zwiększoną sprzedaż naszych produktów czy wzrost zainteresowania naszymi usługami. Pozwala to zatem wejść na zagraniczny rynek i dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów. Jak zatem wygląda pozycjonowania i działania SEO w Hiszpanii? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Hiszpania jest jednym z największych oraz przede wszystkim popularnym krajem, do którego co roku przybywa coraz większa liczba turystów lub osób, które chcą podjąć się tam zatrudnienia lub wyższego wykształcenia. Ponadto to również kraj, w który przebywa duża liczba osób korzystających z Internetu. Obecnie jest to liczba prawie 40 milionów użytkowników. Dlatego pozycjonowanie stron w Hiszpanii sprawi, że nasza strona internetowa z odpowiednią ofertą ma szansę trafić do różnego grona odbiorców i użytkowników. Na czym zatem skupić się podczas planowania odpowiedniej strategii SEO?

Czy Hiszpanie kupują online?

Najczęściej Hiszpanie korzystają z wyszukiwarek internetowych, aby sprawdzać pocztę elektroniczną czy odwiedzać portale społecznościowe. Jeśli chcemy przeprowadzić odpowiednie pozycjonowanie stron w tym kraju oraz zwiększyć sprzedaż swoich produktów lub usług powinniśmy zastanowić się, czy Hiszpanie dokonują zakupów online.

Dokonywanie zakupów przez Internet staje się z roku na roku coraz bardziej popularne. Taki rodzaj zakupów jest oczywiście na porządku dziennym choćby w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, ale także Hiszpanie mocno plasują się w czołówce państw, które korzystają z możliwości dokonywanie zakupów w sieci. Wymaga to od nas zatem zbadania rynku pod kątem lokalnego popytu na konkretne produkty oraz usługi, aby móc dotrzeć ze swoją ofertą do osób, które mogłyby być zainteresowane naszą stroną internetową.

Media społecznościowe

Gdy chcemy rozszerzyć swój biznes i z powodzeniem wejść na hiszpański rynek podczas działań SEO nie można zapomnieć o odpowiedniej promocji działalności oraz kontakcie z klientem poprzez media społecznościowe. W statystykach, które mówią o tym, które kraje korzystają z portali społecznościowych, Hiszpania znajduje się wyżej niż Niemcy czy nawet Chiny. Dlatego warto podczas podejmowania działania związanych z pozycjonowaniem w Hiszpanii zwrócić uwagę na social media.

Oczywiście nie powinno być dla nas zaskoczeniem, że najwyżej plasuje się Facebook, z którego niemal codziennie korzysta wiele milionów mieszkańców Hiszpanii. Daleko za nim plasuje się Twitter, Tumblr czy Pinterest. Nie można również zapomnieć o obecności takiego giganta jak Instagram, który staje się coraz bardziej popularny i chętnie Hiszpanie z niego korzystają. Jednak podczas podejmowania działań zależy zwrócić uwagę jeszcze na jedną stronę – Tuenti. To platforma socialmediowa, która dostępna jest po angielsku oraz w językach: katalońskim, baskijskim czy kastylijskim. Mówi się, że jest to „hiszpański Facebook”, który pozwala na stworzenie konta od 14. roku życia. Oczywiście nie jest to bardzo popularna strona, ale pominięcie jej nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Z jakich wyszukiwarek korzysta hiszpański użytkownik?

W Hiszpanii tak samo, jak w wielu innych krajach, najczęściej używa się Google. Daleko za nim plasuje się Bing oraz Yahoo. Można tutaj wspomnieć także o wyszukiwarce Terra, która bazuje na SERPach Google.

Pozycjonowanie w Hiszpanii – najważniejsze informacje

Przybliżymy Ci teraz najważniejsze wskazówki, o których musisz pamiętać, podejmując się pozycjonowania w Hiszpanii.

Język

Pozycjonowanie w Hiszpanii musi zostać uwzględnione o różne odmiany języka, którymi posługują się mieszkańcy. W kraju tym używa się kastylijskiego – ten język większość osób ma na myśli, gdy mówi „język hiszpański” oraz katalońskiego, baskijskiego czy galicyjskiego. Każdy z regionów posiada oczywiście odmienną identyfikację lokalną oraz niekiedy różnice kulturowe. Dlatego, aby móc zbudować sobie silną pozycję na rynku należy zadbać o wszelkie kwestie językowe, które są niezwykle ważne podczas optymalizacji strony czy doboru odpowiednich fraz kluczowych.

Link building

Gdy rozpoczynamy budowę bazy linków, warto posłużyć się otwartymi katalogami stron internetowych DMOZ. Pozwala nam to znaleźć strony, które powiązane są tematycznie z naszą ofertą. Pozyskujemy zatem wartościowe oraz tematyczne linki kierujące do witryny. Bezpłatnym katalogiem firm jest np. linkadoo.es.

Optymalizacja

Przede wszystkim strona musi być odpowiednio zoptymalizowana, aby mogła być przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarek. Dlatego należy zadbać również o prawidłowy content, a także język na naszej stronie internetowej. Ponadto dobrze dopasować metodę płatności, dostawy oraz walutę pod hiszpańskiego użytkownika. Cała witryna musi być zoptymalizowana pod kątem SEO, czyli technicznych wymagań wyszukiwarki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przed przystąpieniem do tworzenia wartościowych treści na naszej stronie i link buildingu, należy zastanowić się, kto jest naszą grupą docelową, aby móc dopasować język oraz inne czynniki do naszej oferty. Trzeba także pamiętać o rozszerzeniu .es dla swojej domeny oraz zbudowaniu bazy linków. Pozycjonowanie stron internetowych w Hiszpanii obejmuje zatem szereg działań, które wpłyną z pewnością na podniesienie widoczności naszej witryny i sprawi, że większa liczba użytkowników oraz mieszkańców tego kraju będą zainteresowani naszymi produktami lub usługami.

Proces pozycjonowania Twojej strony:

 1. Ustalenie celu biznesowego

  Dla nas liczy się indywidualne podejście do każdego klienta. Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do Twojej działalności i Twoich potrzeb. Poprzez wnikliwą rozmowę o Twoich celach zweryfikujemy, do jakich klientów kierowane są Twoje produkty lub usługi. Dzięki temu, dobierzemy trafne i wyszukiwane słowa kluczowe.

 2. Dobór słów kluczowych

  Dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych, Twoja firma zacznie być wyszukiwana na konkretne frazy, a co za tym idzie – kojarzona z konkretną branżą. Dzięki temu, osoba, która odwiedzi Twoją stronę internetową nie będzie przypadkowym internautą, lecz potencjalnym klientem.

 3. Estymacja ruchu

  Przygotowujemy estymację wzrostu ruchu na wybrane słowa kluczowe. Arkusz zawiera rozkład przyrostu ruchu w przedziale dwunastu najbliższych miesięcy, ujmując sezonowość fraz Twojej branży.

 4. Analiza konkurencji

  Aby jak najlepiej wybrać frazy kluczowe, kompleksowo przeanalizujemy środowisko konkurencyjne dla wybranej grupy słów. Dzięki temu, unikniemy pozycjonowania na słowa kluczowe o dużej konkurencji, wybierzemy unikatowe i takie, które przyczynią się do wzrostu wyszukiwania Twojej firmy. Naszym celem jest optymalizacja strony oraz ustalenie strategii link buildingu.

 5. Audyt SEO

  Przy użyciu profesjonalnych narzędzi, przeprowadzimy szczegółową weryfikację Twojej strony pod kątem SEO, czyli technicznych wymagań wyszukiwarek internetowych. Weźmiemy pod uwagę kilkadziesiąt czynników on-site oraz off-site. Stworzony plik będzie zawierał listę rekomendacji, które należy wdrożyć na stronie internetowej, aby poprawić jej widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

 6. Optymalizacja strony

  Po szczegółowej konsultacji, w której poinformujemy Cię o proponowanych zmianach oraz po ich zatwierdzeniu, w ramach podpisanej umowy nasz zespół programistów wdroży zmiany, które wynikły z Audytu SEO. Dzięki temu, Twoja strona zostanie zoptymalizowana, a wszystkie negatywne czynniki wpływające na jej widoczność – wyeliminowane.

 7. Budowa contentu

  W ramach usługi pozycjonowania, stworzymy dla Ciebie unikatowy i rozbudowany content, dzięki któremu Twoja strona będzie uważana przez wyszukiwarkę za wartościową. Zwiększy to również opinię o Twojej firmie potencjalnych klientów i wpłynie pozytywnie na wizerunek marki.

 8. Link building

  Zajmiemy się pozyskiwaniem wartościowych i tematycznych linków, kierujących do Twojej strony ze zdywersyfikowanych źródeł, takich jak: artykuły sponsorowane, dedykowane stron zapleczowe, fora internetowe, wpisy gościnne, serwisy opiniotwórcze itp. Pozwoli to na rozpowszechnienie Twojej marki w Internecie ponieważ im więcej takich linków, tym wyższa wartość „w oczach” wyszukiwarki.

 9. Monitoring & raportowanie

  Będziemy nieustannie udostępniać Ci wgląd do monitoringu pozycji fraz, biorąc pod uwagę ich sezonowość. Na początku każdego miesiąca otrzymasz wartościowy raport SEO w którym znajdzie się: porównanie przyrostu ruchu dla miesiąca poprzedniego do obecnego, omówienie zrealizowanych działań, lista pozyskanych linków, które są Twoją własnością oraz informacja o strategii na kolejny miesiąc. Dzięki temu, zyskasz możliwość monitorowania naszych działań na bieżąco.

 10. Ciągła analiza i rozwój Twojej strony

  Dzięki nieustannej analizie zapytań Twoich klientów wpisywanych w wyszukiwarkę, możemy ciągle dopasowywać się do trendów i ustalać nowe, popularne frazy kluczowe, zwiększając tym samym widoczność Twojej firmy. Pamiętaj, że łączy nas wspólny cel, jakim jest nieustanna poprawa pozycji Twojej działalności w Internecie.

Popularne wyszukiwarki - Hiszpania

pozycjonowanie w Google Google - 95,93%
pozycjonowanie w Bing Bing - 2,35%
pozycjonowanie w Yahoo Yahoo - 1,45%
pozycjonowanie w DuckDuckGo DuckDuckGo - 0,15%
pozycjonowanie w MSN MSN - 0,04%

W ramach usług pozycjonowania otrzymasz:

indywidualna oferta
Indywidualną ofertę

Nasz specjalista przygotuje dla Ciebie spersonifikowaną ofertę, w oparciu o potrzeby Twojej firmy. Nie tylko przedstawi Ci proponowane zmiany i działania na rzecz pozycjonowania, ale również zajmie się ich wdrożeniem, obserwacją i błyskawicznym działaniem w przypadku zmiany algorytmu.

ocena skutecznosci
Ocenę SEO

Twoja witryna zostanie przeanalizowana pod kątem podstawowych czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie. Specjalista SEO zweryfikuje obecne działania marketingowe, oraz sprawdzi widoczność Twojej witryny na słowa kluczowe, ujęte w ofercie.

profesjonalna strategia
Profesjonalnie obraną strategię

Chcemy, by oferowana kampania była możliwie jak najskuteczniejszą metodą, na wzrost ruchu na Twojej witrynie. W oparciu o najczęściej wyszukiwane i trafne frazy przygotujemy strategię, która będzie dążyć do skalowania Twojego biznesu.

dedykowany specjalista
Wsparcie dedykowanych specjalistów

Nasi specjaliści SEO oraz Brand Menager będą opiekowali się Twoją kampanią, dzięki czemu zyskasz szansę na natychmiastową reakcję w przypadku zmiany algorytmu oraz możliwość konsultacji i omówienia bieżących działań.

monioring pozycji
Stały monitoring pozycji

Cenimy sobie Twoją satysfakcję z przeprowadzanych działań, dlatego gwarantujemy dostęp do monitorowania pozycji Twoich słów kluczowych. Wyniki będziesz mógł w każdej chwili omówić na bieżąco z naszymi specjalistami.

raport seo
Comiesięczne raporty SEO

Na początku każdego miesiąca otrzymasz raport SEO z przeprowadzonych prac, statystyk ruchu oraz listy pozyskanych linków. Dzięki temu, będziesz miał możliwość omówienia z nami rezultatów kampanii i konsultowania wszelkich kwestii związanych z naszą strategią.

natychmiastowy efekt
Zaplanowane efekty

Każda kampania ma swój cel – dlatego też, po ustaleniu ostatecznej grupy słów kluczowych estymujemy przyrosty ruchu.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu?

wzrost widocznosci
1. Wzrost widoczności na frazy lokalne powiązane z państwem Hiszpania

Lokalni internauci są kluczem do wzrostu widoczności Twojej strony internetowej. Poprzez starannie dobrane frazy lokalne, powiązane zarówno z miastem jak i Twoją działalnością masz szansę na pozyskanie nowych klientów wśród miejscowej społeczności.

wzrost ruchu organicznego
2. Przyrost ruchu organicznego

Stawiając na trafne i wyszukiwane słowa kluczowe, wzrośnie liczba odwiedzin Twojej witryny. Dzięki temu, generowany ruch wpłynie na pozycjonowanie strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

potencjalni klienci
3. Dotarcie do potencjalnych lokalnych klientów

Zwiększony ruch to analogicznie zwiększona widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Dzięki temu zyskasz szansę na dotarcie do większego grona potencjalnych klientów.

przewaga nad konkurencja
4. Przewaga nad konkurencją w Twojej okolicy

Poprzez starannie dobraną strategię, która przełoży się na wyższym pozycjonowaniu Twojej firmy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, zyskasz przewagę nad konkurencją w Twojej okolicy. Dzięki temu lokalni klienci będą chętniej korzystać z Twoich usług.

zwiekszenie rozpoznawalnosci
5. Zwiększenie rozpoznawalności w Twojej okolicy

Zwiększenie widoczności Twojej firmy, oraz powiązanie ją z konkretnymi frazami sprawi, że Twoja firma zacznie być rozpoznawalna na rynku. To bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia liczby potencjalnych klientów.

zwiekszenie zyskow
6. Wzrost zysków

Rosnący ruch organiczny bezpośrednio przełoży się także na wzrost zysków Twojego biznesu. Finalnie, zwiększone przychody Twojej firmy przewyższą koszty przeznaczone na pozycjonowanie.

Zobacz, jak może wzrosnąć ruch na Twojej stronie!

Ruch z SEO Ruch bez SEO
Przeciągnij suwak by poznać efekty pozycjonowania

Obsługujemy systemy

magento
wordpress
iaishop
prestashop
woocomerce
shoper
2click-shop
comarch
redcart
opencart
oscomerce
shopify
shoplo
sote
virtuemart
zenart
cmsmadesimple
conrete5
contao
ddnn
drupal
ee
joomla
modx
quick
textpattern
typo
umbraco
Referencje

Opinie naszych Klientów

Współpraca z AdVIST przebiega profesjonalnie i jednocześnie po partnersku. W skrócie: wysoka komunikatywność i elastyczne podejście, żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Polecam!

Elżbieta Goś Specjalista ds. Marketingu Kiwi Marketing

Po kilkuletniej współpracy mogę napisać POLECAM. Pełna opieka nad stroną i top 10 w kilku frazach. Dodatkowo w gratisie rzetelność, terminowość i partnerskie relacje. Grupa Advist to profesjonalizm i dbałość o wizerunek klienta zlecającego usługę.

Agnieszka Krych Właściciel JOT-KA

Szczerze polecam ! Dzięki współpracy z AdVist uwierzyłem w potencjał sprzedaży internetowej.

Paweł Brochocki Prezes Zarządu Questo Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że trafiliśmy na agencję AdVIST. Podejście do klienta, zaangażowanie zespołu i realizacja założonego celu w punkt. Bardzo polecam

Izabela Calka Marketing Specjalist Kangu Jump

Od dawna współpracuje z tą firmą. W chwili gdy zdecydowałem się na pozycjonowanie swojej strony – telefon w sprawie zleceń zaczął dzwonić o wiele częściej, znacznie więcej osób trafiało na stronę dzięki czemu zyskałem więcej zadowolonych klientów. Serdecznie polecam.

Łukasz Kłoczkowski Właściciel Rhinocar

Firma AdVIST świadczy kompleksowe usługi marketingu Internetowego, z których jesteśmy bardzo zadowoleni.

Przemysław Frączek Specjalista ds. Marketingu Nad Stawkiem INVEST

Współpracujemy z Firmą AdVIST od samego początku i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pozycjonowania. Możemy gorąco polecić wszystkie ich usługi! Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta.

Sylwia i Leszek Matusiewicz Właściciele Leander

Korzystam z usług pozycjonowania przez firmę AdVIST i jestem wyjątkowo zadowolona z ich skuteczności. Każdy, kto szuka doradcy podatkowego lub biura rachunkowego ma możliwość zapoznać się z nasza ofertą.

Eliza Krzywicka Właścicielka Eliza Krzywicka Biuro Rachunkowe

Mogę z czystym sumieniem polecić agencję AdVIST. Znacznie zwiększyli widoczność mojej witryny dzięki pozycjonowaniu. Bardzo ciekawe podejście, wewnętrzny zespół programistów wdraża konieczne zmiany na stronie, a ja mogę zaoszczędzić fundusze i nie szukać dodatkowej agencji IT.

Jacek Łakomiec Właściciel PHU Bianex

Bardzo profesjonalni! Polecamy!

Marek Mrozowski Właściciel Smartcams Polska

Sprawnie i profesjonalnie. Polecam usługodawcę

Mariusz Lipski Współwłaściciel Time2moto

Zainteresowała Cię nasza oferta?

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ