Dołącz do naszego zespołu - sprawdź kogo szukamy REKRUTACJA

Pozycjonowanie Finlandia

Zwiększymy widoczność Twojej strony w Finlandii Sprawdź ofertę

Pozycjonowanie stron w Finlandii – jak zwiększyć widoczność strony?

Zdecydowanie warto wejść na fiński rynek, jeśli chcemy dotrzeć ze swoimi produktami lub usługami. Należy jednak najpierw poznać specyfikę oraz potrzeby konsumentów na tym rynku. Większa wiedza pozwoli Ci podjąć skuteczne działania. Dlatego, jeśli chcesz wiedzieć, jak zwiększyć widoczność swojej strony, sprawdź jak odpowiednio podjąć działania związane z pozycjonowaniem stron w Finlandii.

Rynek e-commerce w Finlandii przez ostatnie lata mocno się zmienia, a użytkownicy częściej wahają się, czy na pewno kupowanie przez Internet jest w pełni bezpieczne. O efekcie ROPO (Research Online Purchase Offline) nie ma raczej mowy. Zachodzące zmiany w branży nie są tak dynamiczne, ale mimo to Finowie chętnie podejmują różne działania za pomocą Internetu.

Fiński rynek – co warto wiedzieć?

Finlandia to kraj, w którym dokonano transakcji przy użyciu telefonu komórkowego po raz pierwszy na świecie w 1997 roku. Ponadto populacja tego kraju wynosi ponad 5 milionów i należy do jednego z miejsc, który może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem dostępu do Internetu. Większość mieszkańców ma możliwość korzystania z usług online, a niemal połowa Finów regularnie robi zakupy przez Internet przynajmniej raz w miesiącu.

Rynek fiński jest bardzo dobrze rozwinięty i bardziej stały niż nasz rodzimy. Zainteresowanie w ciągu ostatnich 5 lat dla e-commerce wzrosło o ponad 20%. Mówi się również o tym, że blisko 4 miliony mieszkańców będzie korzystać do 2022 z możliwości zakupów online. Świadczą o tym również badania, które mówią, że nawet osoby po ukończeniu 60. roku życia korzystają z Internetu, co może nam dać obraz tego, że Finlandia jest aktywnym społeczeństwem w sieci.

Finowie to specyficzna grupa konsumentów, która chętnie wykupuje wycieczki przez Internet z biur podróży niż w Polsce, gdzie takie transakcje są u nas raczej dokonywane w stacjonarnych punktach. Finowie zwracają również ogromną uwagę na ekologię, dlatego sposób pakowania przesyłki z pewnością będzie mieć dla nich znaczenie. Aby zdobyć więcej zaufania u fińskich mieszkańców, można skorzystać z prostego rozwiązania, jakim jest RePack, czyli opakowania wielokrotnego użytku. W Finlandii coraz więcej firm korzystania z takiego sposobu pakowania swoich produktów, co przyciąga konsumentów z całego kraju.

Na co zwraca użytkownik w Finlandii, dokonując zakupów online?

Warto dowiedzieć się, na co Finowie zwracają uwagi podczas robienia zakupów i wybierania odpowiedniego sklepu internetowego. Oczywiście główną rolę odgrywa cena, ale następnie występują wszystkie kwestie związane z UX czy Ul, czyli klarowność informacji, łatwość poruszania się po stronie, czy odpowiednio rozwinięte funkcje wyszukiwania. Rynek fiński jest bardzo otwarty, a użytkownicy chętne dokonują zakupów z zagranicznych stron, dlatego należy o tym pamiętać. Ponadto należy dostosować płatność oraz walutę pod fiński rynek. Najchętniej korzysta się z karty kredytowej oraz debetowej, a także Postpay i PayPal.

Co najczęściej Fin kupuje przez Internet?

Wprowadzając swój biznes na rynek, należy wiedzieć, z których branż zyski są największe. Można wywnioskować, że dużą popularnością cieszy się technologia oraz moda, a na kolejnych miejscach plasują się sklepy hobbystyczne, zoologiczne, kosmetyki i produkty do pielęgnacji. Następnie można zauważyć popularność również akcesoriów do domu, książki, czy części do samochodów. Finowie dużo wydają także na podróże oraz wycieczki.

Wyszukiwarka a język fiński

Język fiński nie należy do najłatwiejszych, dlatego będzie trudny do rozszyfrowania dla Google. Ponadto problem pojawia się podczas sufiksów, które sprawiają, że w fińskim jedno słowo może oznaczać dłuższy wzrost. W fińskim nie spotkamy się również z pojedynczymi literami jak „w”, „z”, a także „na”, „od” czy „do”. Gdy chcesz napisać tekst zoptymalizowany pod SEO, Google może potraktować odmiany słów jako zupełnie inne. Mogą również zostać mylnie wrzucone do różnych kategorii. Dlatego należy odpowiednio rozwiązać problem z sufiksami. Najpierw trzeba sprawdzić sformułowania, które mają najwięcej wolumen i wybrać słowa z sufiksami, które mogą dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Następnie zadbajmy o naturalność i mimo ograniczeń pisać tak, aby użytkownik mógł uzyskać klarowne informacje.

Fińskie słowa mogą mocno utrudniać tworzenie poprawnych meta description czy tytułów – mowa szczególnie o liczbie znaków. Na pewno musimy w takim przypadku unikać sufiksów, ponieważ słowa będę jeszcze dłużej. W fińskim znajdują się również takie słowa, które przydadzą się podczas tworzenia treści, ponieważ są krótkie i na temat, np. „osta” (kup) czy „upea” (fantastyczny).

Na które strony warto zwrócić uwagę podczas pozycjonowania w Finlandii?

 • Vertaa

Witryna ta jest odpowiednikiem Ceneo, czyli strony, gdzie użytkownicy mogą porównywać produkty pod względem ceny oraz opinii.  Liczba odwiedzin Vertaa.fi może niekiedy sięgać nawet miliona odwiedzin w ciągu miesiąca. Jest to witryna bardzo prosta w obsłudze. Aby wprowadzić produkt, należy uzupełnić pola takie jak kategoria, nazwa, cena, czas dostawy czy brand ID. W bazie tej witryny znajdują się blisko 4 miliony produktów.

 • Kelkoo

Kelkoo jest serwisem, który działa na podobnej zasadzie, co poprzednik. Porównywarka, która umożliwia zwiększyć zasięg sklepu internetowego przez reklamowanie produktów dla odpowiedniego targetu. Aby wprowadzić produkt do sklepu, należy wpisać brand ID, tytuł, cenę czy dostępność.

 • Prisjakt

To kolejna ze stron, która porównuje produkty. Klienci mogą porównywać ceny i szczegóły produktów, a także sprawdzać opinie. Prisjakt wymaga ID produktu, kategorii, URL sklepu, ceny, stanu czy dostępności. Jest nieco bardziej wymagający, ale sprawdza się jako sposób na reklamę.

Pozycjonowanie w Finlandii – 3 najczęściej popełniane błędy

 • Brak dostosowania strony do urządzeń mobilnych

Większość mieszkańców Finlandii korzysta z urządzeń mobilnych podczas dokonywania zakupów. Dlatego podczas optymalizacji swojej strony należy pamiętać także o tym, aby nie zapominać o dostosowaniu witryny w wersji mobilnej.

 • Brak wykorzystania mediów masowych

Marketing w Finlandii opiera się na mass mediach. Jeśli chcesz dostać się na rynek lub mocno się na nim uplasować, dobrze będzie skorzystać z możliwości oferowanych przez ten kanał.

 • Pominiecie różnic kulturowych

Przede wszystkim Finlandia cieni sobie kulturę, a społeczeństwo jest dla nich najważniejsze. Dlatego, gdy rozpoczynamy działalność w Finlandii, musimy dopasować się do społeczeństwa oraz jego zasad.

Istotne jest zatem, aby dostosować się z ofertą do rynku fińskiego, aby móc zyskać więcej zaufania przez użytkowników. Zwróćmy uwagę na język, wyszukiwarkę oraz przywiązanie Finów do społeczeństwa i częstszego korzystania z urządzeń mobilnych.

Proces pozycjonowania Twojej strony:

 1. Ustalenie celu biznesowego

  Dla nas liczy się indywidualne podejście do każdego klienta. Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do Twojej działalności i Twoich potrzeb. Poprzez wnikliwą rozmowę o Twoich celach zweryfikujemy, do jakich klientów kierowane są Twoje produkty lub usługi. Dzięki temu, dobierzemy trafne i wyszukiwane słowa kluczowe.

 2. Dobór słów kluczowych

  Dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych, Twoja firma zacznie być wyszukiwana na konkretne frazy, a co za tym idzie – kojarzona z konkretną branżą. Dzięki temu, osoba, która odwiedzi Twoją stronę internetową nie będzie przypadkowym internautą, lecz potencjalnym klientem.

 3. Estymacja ruchu

  Przygotowujemy estymację wzrostu ruchu na wybrane słowa kluczowe. Arkusz zawiera rozkład przyrostu ruchu w przedziale dwunastu najbliższych miesięcy, ujmując sezonowość fraz Twojej branży.

 4. Analiza konkurencji

  Aby jak najlepiej wybrać frazy kluczowe, kompleksowo przeanalizujemy środowisko konkurencyjne dla wybranej grupy słów. Dzięki temu, unikniemy pozycjonowania na słowa kluczowe o dużej konkurencji, wybierzemy unikatowe i takie, które przyczynią się do wzrostu wyszukiwania Twojej firmy. Naszym celem jest optymalizacja strony oraz ustalenie strategii link buildingu.

 5. Audyt SEO

  Przy użyciu profesjonalnych narzędzi, przeprowadzimy szczegółową weryfikację Twojej strony pod kątem SEO, czyli technicznych wymagań wyszukiwarek internetowych. Weźmiemy pod uwagę kilkadziesiąt czynników on-site oraz off-site. Stworzony plik będzie zawierał listę rekomendacji, które należy wdrożyć na stronie internetowej, aby poprawić jej widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

 6. Optymalizacja strony

  Po szczegółowej konsultacji, w której poinformujemy Cię o proponowanych zmianach oraz po ich zatwierdzeniu, w ramach podpisanej umowy nasz zespół programistów wdroży zmiany, które wynikły z Audytu SEO. Dzięki temu, Twoja strona zostanie zoptymalizowana, a wszystkie negatywne czynniki wpływające na jej widoczność – wyeliminowane.

 7. Budowa contentu

  W ramach usługi pozycjonowania, stworzymy dla Ciebie unikatowy i rozbudowany content, dzięki któremu Twoja strona będzie uważana przez wyszukiwarkę za wartościową. Zwiększy to również opinię o Twojej firmie potencjalnych klientów i wpłynie pozytywnie na wizerunek marki.

 8. Link building

  Zajmiemy się pozyskiwaniem wartościowych i tematycznych linków, kierujących do Twojej strony ze zdywersyfikowanych źródeł, takich jak: artykuły sponsorowane, dedykowane stron zapleczowe, fora internetowe, wpisy gościnne, serwisy opiniotwórcze itp. Pozwoli to na rozpowszechnienie Twojej marki w Internecie ponieważ im więcej takich linków, tym wyższa wartość „w oczach” wyszukiwarki.

 9. Monitoring & raportowanie

  Będziemy nieustannie udostępniać Ci wgląd do monitoringu pozycji fraz, biorąc pod uwagę ich sezonowość. Na początku każdego miesiąca otrzymasz wartościowy raport SEO w którym znajdzie się: porównanie przyrostu ruchu dla miesiąca poprzedniego do obecnego, omówienie zrealizowanych działań, lista pozyskanych linków, które są Twoją własnością oraz informacja o strategii na kolejny miesiąc. Dzięki temu, zyskasz możliwość monitorowania naszych działań na bieżąco.

 10. Ciągła analiza i rozwój Twojej strony

  Dzięki nieustannej analizie zapytań Twoich klientów wpisywanych w wyszukiwarkę, możemy ciągle dopasowywać się do trendów i ustalać nowe, popularne frazy kluczowe, zwiększając tym samym widoczność Twojej firmy. Pamiętaj, że łączy nas wspólny cel, jakim jest nieustanna poprawa pozycji Twojej działalności w Internecie.

Popularne wyszukiwarki - Finlandia

pozycjonowanie w Google Google - 96,61%
pozycjonowanie w Bing Bing - 1,81%
pozycjonowanie w Yahoo Yahoo - 0,88%
pozycjonowanie w DuckDuckGo DuckDuckGo - 0.46%
pozycjonowanie w YANDEX RU YANDEX RU - 0,12%

W ramach usług pozycjonowania otrzymasz:

indywidualna oferta
Indywidualną ofertę

Nasz specjalista przygotuje dla Ciebie spersonifikowaną ofertę, w oparciu o potrzeby Twojej firmy. Nie tylko przedstawi Ci proponowane zmiany i działania na rzecz pozycjonowania, ale również zajmie się ich wdrożeniem, obserwacją i błyskawicznym działaniem w przypadku zmiany algorytmu.

ocena skutecznosci
Ocenę SEO

Twoja witryna zostanie przeanalizowana pod kątem podstawowych czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie. Specjalista SEO zweryfikuje obecne działania marketingowe, oraz sprawdzi widoczność Twojej witryny na słowa kluczowe, ujęte w ofercie.

profesjonalna strategia
Profesjonalnie obraną strategię

Chcemy, by oferowana kampania była możliwie jak najskuteczniejszą metodą, na wzrost ruchu na Twojej witrynie. W oparciu o najczęściej wyszukiwane i trafne frazy przygotujemy strategię, która będzie dążyć do skalowania Twojego biznesu.

dedykowany specjalista
Wsparcie dedykowanych specjalistów

Nasi specjaliści SEO oraz Brand Menager będą opiekowali się Twoją kampanią, dzięki czemu zyskasz szansę na natychmiastową reakcję w przypadku zmiany algorytmu oraz możliwość konsultacji i omówienia bieżących działań.

monioring pozycji
Stały monitoring pozycji

Cenimy sobie Twoją satysfakcję z przeprowadzanych działań, dlatego gwarantujemy dostęp do monitorowania pozycji Twoich słów kluczowych. Wyniki będziesz mógł w każdej chwili omówić na bieżąco z naszymi specjalistami.

raport seo
Comiesięczne raporty SEO

Na początku każdego miesiąca otrzymasz raport SEO z przeprowadzonych prac, statystyk ruchu oraz listy pozyskanych linków. Dzięki temu, będziesz miał możliwość omówienia z nami rezultatów kampanii i konsultowania wszelkich kwestii związanych z naszą strategią.

natychmiastowy efekt
Zaplanowane efekty

Każda kampania ma swój cel – dlatego też, po ustaleniu ostatecznej grupy słów kluczowych estymujemy przyrosty ruchu.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu?

wzrost widocznosci
1. Wzrost widoczności na frazy lokalne powiązane z państwem Finlandia

Lokalni internauci są kluczem do wzrostu widoczności Twojej strony internetowej. Poprzez starannie dobrane frazy lokalne, powiązane zarówno z miastem jak i Twoją działalnością masz szansę na pozyskanie nowych klientów wśród miejscowej społeczności.

wzrost ruchu organicznego
2. Przyrost ruchu organicznego

Stawiając na trafne i wyszukiwane słowa kluczowe, wzrośnie liczba odwiedzin Twojej witryny. Dzięki temu, generowany ruch wpłynie na pozycjonowanie strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

potencjalni klienci
3. Dotarcie do potencjalnych lokalnych klientów

Zwiększony ruch to analogicznie zwiększona widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Dzięki temu zyskasz szansę na dotarcie do większego grona potencjalnych klientów.

przewaga nad konkurencja
4. Przewaga nad konkurencją w Twojej okolicy

Poprzez starannie dobraną strategię, która przełoży się na wyższym pozycjonowaniu Twojej firmy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, zyskasz przewagę nad konkurencją w Twojej okolicy. Dzięki temu lokalni klienci będą chętniej korzystać z Twoich usług.

zwiekszenie rozpoznawalnosci
5. Zwiększenie rozpoznawalności w Twojej okolicy

Zwiększenie widoczności Twojej firmy, oraz powiązanie ją z konkretnymi frazami sprawi, że Twoja firma zacznie być rozpoznawalna na rynku. To bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia liczby potencjalnych klientów.

zwiekszenie zyskow
6. Wzrost zysków

Rosnący ruch organiczny bezpośrednio przełoży się także na wzrost zysków Twojego biznesu. Finalnie, zwiększone przychody Twojej firmy przewyższą koszty przeznaczone na pozycjonowanie.

Zobacz, jak może wzrosnąć ruch na Twojej stronie!

Ruch z SEO Ruch bez SEO
Przeciągnij suwak by poznać efekty pozycjonowania

Obsługujemy systemy

magento
wordpress
iaishop
prestashop
woocomerce
shoper
2click-shop
comarch
redcart
opencart
oscomerce
shopify
shoplo
sote
virtuemart
zenart
cmsmadesimple
conrete5
contao
ddnn
drupal
ee
joomla
modx
quick
textpattern
typo
umbraco
Referencje

Opinie naszych Klientów

Współpraca z AdVIST przebiega profesjonalnie i jednocześnie po partnersku. W skrócie: wysoka komunikatywność i elastyczne podejście, żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Polecam!

Elżbieta Goś Specjalista ds. Marketingu Kiwi Marketing

Po kilkuletniej współpracy mogę napisać POLECAM. Pełna opieka nad stroną i top 10 w kilku frazach. Dodatkowo w gratisie rzetelność, terminowość i partnerskie relacje. Grupa Advist to profesjonalizm i dbałość o wizerunek klienta zlecającego usługę.

Agnieszka Krych Właściciel JOT-KA

Szczerze polecam ! Dzięki współpracy z AdVist uwierzyłem w potencjał sprzedaży internetowej.

Paweł Brochocki Prezes Zarządu Questo Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że trafiliśmy na agencję AdVIST. Podejście do klienta, zaangażowanie zespołu i realizacja założonego celu w punkt. Bardzo polecam

Izabela Calka Marketing Specjalist Kangu Jump

Od dawna współpracuje z tą firmą. W chwili gdy zdecydowałem się na pozycjonowanie swojej strony – telefon w sprawie zleceń zaczął dzwonić o wiele częściej, znacznie więcej osób trafiało na stronę dzięki czemu zyskałem więcej zadowolonych klientów. Serdecznie polecam.

Łukasz Kłoczkowski Właściciel Rhinocar

Firma AdVIST świadczy kompleksowe usługi marketingu Internetowego, z których jesteśmy bardzo zadowoleni.

Przemysław Frączek Specjalista ds. Marketingu Nad Stawkiem INVEST

Współpracujemy z Firmą AdVIST od samego początku i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pozycjonowania. Możemy gorąco polecić wszystkie ich usługi! Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta.

Sylwia i Leszek Matusiewicz Właściciele Leander

Korzystam z usług pozycjonowania przez firmę AdVIST i jestem wyjątkowo zadowolona z ich skuteczności. Każdy, kto szuka doradcy podatkowego lub biura rachunkowego ma możliwość zapoznać się z nasza ofertą.

Eliza Krzywicka Właścicielka Eliza Krzywicka Biuro Rachunkowe

Mogę z czystym sumieniem polecić agencję AdVIST. Znacznie zwiększyli widoczność mojej witryny dzięki pozycjonowaniu. Bardzo ciekawe podejście, wewnętrzny zespół programistów wdraża konieczne zmiany na stronie, a ja mogę zaoszczędzić fundusze i nie szukać dodatkowej agencji IT.

Jacek Łakomiec Właściciel PHU Bianex

Bardzo profesjonalni! Polecamy!

Marek Mrozowski Właściciel Smartcams Polska

Sprawnie i profesjonalnie. Polecam usługodawcę

Mariusz Lipski Współwłaściciel Time2moto

Zainteresowała Cię nasza oferta?

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ